Umíte si představit, že byste mohla běžné starosti hodit za hlavu a věnovat celý den jen sama sobě? Bez toho, že by od vás někdo něco požadoval, musela jste neustále vyřizovat telefonní hovory, myslet na to, že nesmíte na něco zapomenout? Pokud máte už při samotné představě, že byste chvíli lenošila výčitky svědomí, zapomeňte na ně. Podle psychologů jsou odpočinek a relaxace důležité k tomu, abyste všechny povinnosti lépe zvládala, tělo se zregenerovalo, hlava „vyčistila“. Stojí za to uniknout všedním starostem. Poradíme, jak na to, abyste předešla psychickému vyčerpání.
Vstávání bez budíku. Víte, jak je báječné vstávat bez drnčení budíku? Dostatečný spánek se pozitivně odrazí na náladě. Pocit, že jste odpočatá, dobře vyspaná, je k nezaplacení. Určitě se podepíše i na kráse. Při pohledu do zrcadla zjistíte, že zmizely nejen kruhy a otoky kolem očí, ale i pleť je zářivější, vypadáte mladší.
Rozmazlování ve vaně. První cesta z postele vede do koupelny. Příjemné osvěžení přinese sprchování střídavě pod teplou a studenou vodou. Nebudete věřit, jak dokáže báječně odplavit lenost, rozproudit krevní oběh, zrychlit metabolismus, posílit psychickou odolnost.
Neodbývejte snídani. Správná snídaně je základem úspěšného dne. Nejenže zabezpečí přísun energie, ale podpoří činnost mozku, zlepší koncentraci, soustředění, přispěje k dobré náladě. Podle výživových odborníků by měla zdravá snídaně obsahovat nízkotučné bílkoviny, kvalitní tuky, vlákninu, komplexní sacharidy. Je dokázané, že kdo se dobře nasnídá, nemá v průběhu dne potřebu konzumovat prázdné kalorie. Tedy potraviny, které zvyšují hladinu cukru v krvi, a brzy po nich přichází hlad. Je to například bílé pečivo, sušenky, sladkosti.
Lépe je si naservírovat jogurt s ořechy, ovesné vločky, celozrnný chléb s kvalitní šunkou a kouskem zeleniny a ovoce.
Ukliďte si. A to nejen třeba v kosmetické taštičce, kabelce, ale také v hlavě. Jestliže vás delší dobu trápí nějaký problém, snažte se najít schůdné řešení. Tím, že se konečně rozhodnete, jakým způsobem se ho zbavit, uděláte prostor pro příjemnější věci v životě.
Radosti není nikdo dost. Jestlipak si vzpomenete, kdy jste si naposledy koupila něco hezkého? Nemusí to být vždycky paráda za drahé peníze ve značkovém obchodě. Potěšte sama sebe malým dárkem - novým šátkem, kytičkou v květináči, knížkou oblíbeného autora.
Ticho léčí. Usednout v křesle a nemít zapnutou ani televizi, ani rádio. Uvidíte, že naprosté ticho, které se rozprostře po celém bytě, může být pro vaši duši hotovým balzámem. Soustřeďte se na příjemný pocit, který se dostavuje soustředěným dýcháním. Myslete si, že s každým nádechem proudí do vašeho těla životodárná energie, s výdechem odcházejí všechny starosti a trable světa.
(mv)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2450935
DnesDnes32
VčeraVčera682
Tento týdenTento týden2966
Tento měsícTento měsíc1881

Partnerské weby

apartman banner