Také vám stoupá krevní tlak a přistihujete se přitom, že v dnešním uspěchaném životě je každé čekání pořádnou zkouškou nervů? Všechno chceme teď hned. Pokud patříte k těm, co je neskonale vytáčí, když musí dlouhý čas čekat v supermarketu u poklady, v čekárně u lékaře, na světelné křižovatce, až naskočí zelená, nechte se inspirovat několika osvědčenými kroky, jak zkrotit svou netrpělivost.
+ Trpělivost není jen pasivní odevzdanost. Znamená to aktivní čekání a vytrvalost. Uvědomte si, jak se u vás netrpělivost projevuje, působí na vaše chování a snažte se na sobě pracovat. Trpělivost znamená krotit svůj hněv, vztek, čelit realitě s odvahou a nadhledem.
+ Také si pokládáte otázku - proč musí mít autobus zpoždění zrovna ve chvíli, kdy nejvíce spěcháte? Zkuste negativní myšlení nahradit pozitivním. Třeba vás zpoždění ochrání před nějakou katastrofou, nepříjemnou událostí, věřte tomu, že to může mít svůj význam.
+ Zkraťte si zdlouhavý čas čekání třeba příjemnými vzpomínkami, vybavením si hezkých věcí. V myšlenkách si připomeňte, kdy jste se cítili neobyčejně šťastní. Zavřete oči, soustřeďte se na dýchání, vybavte si každou minutu okamžiku, kdy vaši duši ovládla maximální spokojenost a hřálo vás u srdce.
+ Nesnesitelnost čekání může být dána i permanentním stresem. Uvědomte si, jestli si na svá bedra nenakládáte příliš mnoho povinností. Porozmýšlejte o tom, zda nemáte nějaké rezervy v hospodaření s časem, ve využívání pracovní doby, v organizování soukromého života. Zda se zbytečně nezabýváte věcmi, které vám nic nedávají a nemůžete je ovlivnit, neřešíte záležitostí cizích lidí. Tak se připravujete nejen o čas, ale i potřebnou energii.
+ Jestliže jste zůstali někde nedobrovolně trčet, čas zkuste využít aktivně. Samozřejmě se můžete zlobit a spílat osudu. Lepší je ale pokusit se zabývat něčím, co odvede myšlenky od vzteku, něčím se rozptýlit. Třeba si v duchu zopakujte lekci cizího jazyka, jestliže se ho učíte, vyřiďte nějaký telefonát, dobrým rozptýlením může být čtečka knih.
(mp)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475182
DnesDnes349
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1523
Tento měsícTento měsíc6812

Partnerské weby

apartman banner