Potřebujete se dostat do oblíbených džínsů, bez problémů zapnout sukni v pase? Shodit kilogram nebo dva, k tomu stačí upravit stravovací zvyklosti. Někdo sází na rýžovou dietu. Rýžový jídelníček se nejen pozitivně odrazí na postavě, ale přispívá i k detoxikaci, celkovému ozdravění těla. Navíc se při něm nehladoví a výsledky jsou patrné za krátký čas.
Jak na to? Někdo zvolí týdenní rychlokúru, jinému postačí živit se touto potravinou tři dny. Na každý den potřebujete asi 250g rýže v syrovém stavu. Uvařenou, neslanou rýži si rozdělte na pět porcí. První tři dny se konzumuje pouze rýže uvařená ve slepičím bujónu. Další dny můžete rýži k snídani obohatit kouskem dobře vyzrálého ovoce, k obědu si uvařit rýži s rybou nebo vařeným kuřecím masem a doplnit ji zeleninou, chutně zasytí rýže s vařenou brokolicí, mrkví, zeleninové rizoto. K večeru do ní přimícháte nastrouhaný nízkotučný sýr a opět kombinujete s čerstvým zeleninovým salátem. Nejvhodnějším druhem pro tento účel je podle výživových poradců rýže basmati, nejméně doporučovaná jasmínová, vzhledem k vysokému glykemickému indexu. Pozor, rýži je třeba správně uvařit. Pokud je rozvařená, má vysoký glykemický index a po její konzumaci pocítíte brzy hlad.
Proč je rýžová dieta úspěšná? Rýže obsahuje málo sodíku a tělo odvodňuje. Proto je důležité při ní hodně pít. Je ale třeba vyhnout se sladkým limonádám, džusům, pro pitný režim zvolit raději neslazený čaj, minerální vodu, obyčejnou vodu z kohoutku.
Shodili jste po rýžovém jídelníčku kilogram, dva? Můžete být na sebe hrdí. Ale co dál? Ideální je pokračovat v započatém stravovacím režimu. Tedy rozdělit si jídlo na pět denních menších porcí. Neodbývat se při snídani, ke svačině si dopřát kousek ovoce, každé hlavní jídlo doplnit zeleninovou přílohou. Chce to nejíst pozdě večer. Obecně platí šetřit tukem, dávat přednost kvalitě před kvantitou a také se pravidelně hýbat. To je nejlepší způsob, jak si optimální váhu dlouhodobě udržet.
(pru)
RADA SPIRITU
Celozrnná rýže je oproti bílé ve výhodě. Je plná vitaminů A, B2, C a minerálních látek, jako jsou sodík, draslík a fosfor. Kromě toho obsahuje kyselinu glukuronovou, která pomáhá tělu odbourávat škodlivé a odpadní látky.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473246
DnesDnes135
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden3661
Tento měsícTento měsíc4876

Partnerské weby

apartman banner