Každý člověk má někdy lepší, jindy horší období. Pocit, že na co sáhne, to je špatně, všechno se sype místo toho, aby směřovalo k lepšímu. Co dělat, aby štěstí opět zaklepalo na dveře vaší duše? Možná se necháte inspirovat několika osvědčenými tipy.
Pryč s výčitkami. Přestaňte si vyčítat, že jste udělali někde chybu, v hlavě přehrávat špatná rozhodnutí, své omyly. Chyby nehledejte ani u druhých lidí. Řekněte si, že chybovat je lidské, zamyslete se nad tím, jaké konkrétní kroky můžete pro nápravu podniknout. V tom okamžiku pusťte starosti z hlavy, nechte minulost spát a veškerou energii a čas soustřeďte na přítomnost.
Samota vám neprospěje. Jestliže máte potřebu se někde v koutku sami litovat, věřte, že cesta k duševní pohodě, pozitivnějšímu vnímání reality bude zdlouhavá. Svým smutněním stejně ničemu nepomůžete. Důležité je vzít si ze svých omylů ponaučení a směle vykročit za dalším cílem. Je pouze na vás, abyste si řekli dost a zavřeli pomyslné dveře za výčitkami, obavami, pochybnostmi.
Pomalu a s rozmyslem. Dostali jste se do svízelné situace, tlačí na vás čas a stres? Když máte dojem, že něco nezvládnete, snažte se zhluboka dýchat. Nemyslete na deset věcí najednou, ale vyřizujte pomalu jednu po druhé, s chladnou hlavou. Jestliže máte pocit, že jste se ocitli na dně, zkuste malý cvik pro radost. Držte ruce tak, aby se lehce dotýkaly dlaně, palce, malíčky a ostatní prsty vytvářely jakýsi květ, kterým necháte prostupovat pozitivní energii, slunce.
Buďte šťastní, ne dokonalí. Přestaňte na sobě neustále hledat chyby, kritizovat se, srovnávat se s někým jiným. Tím jen podkopáváte své sebevědomí, ztrácíte sebejistotu. Nehledejte dokonalost, váš smysl pro perfektnost beztak málokdo ocení. Naučte se být spokojení s tím, co máte a nemyslete na to, co mít nemůžete.
Udělejte si radost. Pokud se váš život stále točí jen kolem kariéry, povinností v rodině, existenční nejistoty, finančních problémů, dobrá nálada vás bude obcházet. Nemyslete jen na prospěch druhých lidí, rodiny, kolegů, známých. Důležité je sami sebe rozmazlovat. Radost ani nemusí stát hodně peněz. Stačí si dopřát maličkosti v podobě knížky oblíbeného autora, kytičky v květináči, pěkného CD, nějaké parády.
Mějte koníčky a přátele. Věřte, že když vám bude nejhůř, baterky vám pomohou dobít dobří přátelé, rodina, zábava, koníčky. Důležité je udržovat dobré mezilidské vztahy, kontakt s lidmi, v jejichž přítomnosti rádi pobýváte, kteří vám dodají optimismus, radost, příjemné zážitky.
(vos)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500692
DnesDnes341
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3382
Tento měsícTento měsíc12038

Partnerské weby

apartman banner