Cyklistika je ve světě velmi oblíbenou aktivitou. Zejména mezi lidmi, kterým není lhostejný životní styl. Jízda na kole má mnoho praktických i zdravotních předností. Reálný život potvrzuje, že přijímáme daleko více energie z potravy, než spotřebujeme. Přebytečná energie se ukládá do zásoby v našem těle v podobě tukové vrstvy. Spalování kalorií je rozhodujícím impulzem pro osoby, které chtějí zhubnout. Jaké výhody tento nenáročný sport představuje?
+ Svalstvo těla se jízdou na kole zatěžuje rovnoměrně, při mírném tempu v nenáročném terénu se posilují klouby. Zároveň se zlepšuje proudění krve cévami. Také otáčivý pohyb dolních končetin zlepšuje dopravu živin do partie kolem kolen. Po konzultaci s lékařem se tento rekreační sport doporučuje i pacientům s artrózou.
+ Cyklistika u zdravého člověka blahodárně působí na srdeční činnost. Srdce dostává dostačující až zvýšený příděl kyslíku a je posilována jeho činnost.
+ Šlapání do pedálů přispěje k tomu, že plíce pracují na plný výkon, krev se více okysličuje a tím se mozek lépe prokrvuje.
+ Kdo si hlídá štíhlou linii, nebo se chce zbavit nadbytečných kilogramů, cyklistika je ideální prostředek k vysněnému cíli. Navíc se pohyb na kole postará o pěkně vypracované svalstvo na stehnech, vyrýsovaný zadeček, štíhlá lýtka, dobrou kondici a celkově lepší zdraví.
+ Jízda v zeleni, ve voňavé přírodě umocňuje příjemné zážitky. Kolo může být úžasným lékem na splín, depresi, odplavení každodenního stresu, spolehlivě provětrá hlavu. Navíc je to skvělá záminka, jak vytáhnout paty z domu, poznat nové přátele, seznámit se.
+ Cyklistika může ušetřit peníze. Stačí jen investovat do pořízení kvalitního kola a vhodného oblečení, pak tento rekreační sport představuje nulové náklady. Všude jezdíte zadarmo - pohodlně do zaměstnání, na běžný nákup, za přáteli.
(ruch)

DODATEK
Největším nebezpečím při jízdě na kole jsou pády, úrazy hlavy a páteře. Riziko poranění hlavy zmírní nošení ochranné helmy.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500688
DnesDnes337
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3378
Tento měsícTento měsíc12034

Partnerské weby

apartman banner