Také se necítíte v pohodě, když přichází změna počasí? Nejste v tom rozhodně sami. Citlivost na počasí trápí až třetinu dospělé populace. Nejde o žádnou nemoc, ale dokáže pořádně znepříjemnit život. Na zdravotní problémy si nejvíce stěžují lidé, když se blíží tlaková níže. Při těchto meteorologických podmínkách klesá krevní tlak, mozek dostává méně kyslíku, což se může projevit zhoršením nálady, depresivními pocity, nesoustředěností, ale také revmatickými bolestmi. Riziko infarktu roste s náhlým poklesem teplot, kdy se cévy zužují, krevní tlak stoupá a to vede k oslabování srdce. Příliš vysoké venkovní teploty mohou způsobovat úporné bolesti hlavy, zvýšenou únavu nebo dokonce srdeční arytmii.
Na meteosenzitivitu neexistuje žádná zázračná tabletka. Co na zvládnutí změny počasí pomáhá? Pocit nepohody může zmírnit pestrý jídelníček. Na talíř je vhodné si dávat lehčí jídla, vyhnout se mastným, tučným, vydatným pokrmům, konzumovat ve větší míře ovoce, saláty, potraviny kyselé nebo hořké chuti, dbát o dostatečný pitný režim. Dobré je posilovat imunitu, tělo otužovat střídavým sprchováním teplou a studenou vodou, důležité je dbát o příjemnou relaxaci, o střídání práce a odpočinku. Psychiku pozitivně ovlivňuje pití bylinkových čajů - například z meduňky nebo třezalky. Nápomocný může být pravidelný pohyb s ohledem na věk a zdravotní stav. Pokud však problémy přetrvávají delší dobu, je lepší poradit se s lékařem.
(ruch)
DODATEK
Změna počasí ovlivňuje především staré lidi. Nejvíce meteosenzitivních lidí je mezi pacienty s chronickými obtížemi, mezi něž patří revmatismus, diabetes, problémy s krevním tlakem.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500711
DnesDnes360
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3401
Tento měsícTento měsíc12057

Partnerské weby

apartman banner