O významu mléka ve výživě, byť bývá často zpochybňován, není sporu. Méně je však známo, že trocha mléka může v nejednom případě posloužit jinak než k pití. Ostatně posuďte

sami.

+ Skvrny od černé kávy na chvíli ponoříme do studeného mléka, pak látku vypereme v saponátovém roztoku a dobře vymácháme.

+ Nepovede-li se bramborová kaše, je to možná proto, že jsme brambory převařili, takže po přidání mléka je kaše mazlavá. Zachránit to můžeme sušeným mlékem. Výsledek vás možná příjemně překvapí.

+ Umakartové desky je dobré občas omýt čerstvým mlékem a pak vyleštit. Jsou zase jako nové.

+ Maso uchráníme na kratší dobu v čerstvém stavu i bez chladničky, když ho namočíme do mléka. Mléko sice zkysne, ale to vůbec neškodí. Maso bude navíc křehké a šťavnaté. Musí být však ponořeno v mléku celé. Maso se musí obracet a před úpravou umýt.

+ Rozpukané rty se podle starých receptů léčily škraloupem z mléka nebo smetanou.

+ Míchaná vajíčka budou chutnější, jestliže do nich krátce před ukončením smažení přilijeme trochu čerstvého nebo kondenzovaného mléka.

+ Zdá se vám koupené uzené maso příliš slané? Tomu lze pomoci, jestliže ho na deset minut ponoříme do směsi stejných dílů vody a mléka. Maso pak bude mít jemnou chuť.

+ Zbytky tvrdého sýra, které se dají jen těžko nastrouhat, namočíme do mléka a necháme změknout. Pak je lépe zpracujeme.

+ Skvrny po čaji odstraníme, když textil vypereme v mléce. Když mléko uschne, odstraní se zbytky tuku např. čištěním benzínem.

+ Porce masa ze zvěřiny, které namočíme do mléka, ztrácejí již po čtvrt hodině charakteristický pach, který je někomu nepříjemný.

(dr)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2508350
DnesDnes118
VčeraVčera702
Tento týdenTento týden2189
Tento měsícTento měsíc118

Partnerské weby

apartman banner