Možná si myslíte, že vás nemůže při vaření nic překvapit. A přesto se má člověk stále co učit. Jak v domácnosti leccos zachránit, na to se mohou hodit obyčejné babské rady. Nechte se některými dobrými fígly inspirovat.

 

+ Víte, jak to udělat, aby se vám palačinky dobře smažily? Zkuste potřít pánev syrovou bramborou, uvidíte, že se pak nebudou připalovat.

+ Nedáte dopustit na domácí strouhanku? Než přikročíte k nastrouhání zbylého starého pečiva, musíte ho šikovně uskladnit, aby nezplesnivělo. Dobré je si na to vyhradit papírovou tašku a zavěsit ji na vzdušné místo.

+ Máte rádi čekanku, ale vadí vám její hořká chuť? Buďte si jistí, že ji ztratí, pokud čekankové puky povaříte, podusíte, nebo zapečete.

+ Pokud med ztratil obvyklou konzistenci a ve sklenici zaschl, můžete ji ponořit do horké vody a několik minut povařit. Med tak znovu získá potřebnou kvalitu.

+ Je vaše polévka příliš řídká? Není nic snazšího, než ji zahustit rozmíchaným vajíčkem, nebo v ní nechat povařit krupici.

+ Na moly v šatníku nepotřebujete drahé chemické přípravky. Stačí usušit kůru z několika pomerančů, vložit je do lněného sáčku nebo bavlněné ponožky a zavěsit ve skříni. Odradíte nejen nežádoucí hmyzí návštěvníky, ale navíc šatstvo krásně provoníte.

+ Sklenice neprasknou při nalévání horké tekutiny, postaví-li se na mokrý hadr.

+ Není žádnou novinkou, že sníh z bílků se musí šlehat těsně před dalším zpracováním. Pokud došlo k jeho „zkapalnění“, můžete si pomoct tak, že ho necháte vychladit a znovu ho s přídavkem citronové šťávy vyšleháte.

+ Ratanový nábytek zbavíte prachu vysavačem s „radiátorovým“ nástavcem nebo malým tuhým kartáčkem. Případné nečistoty otřete jemným roztokem mycího prostředku.

+ Vadí vám roztřepené tkaničky od bot? Není nic snazšího, než je ponořit do bezbarvého laku na nehty a nechat pár minut zaschnout.

(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2588037
DnesDnes432
VčeraVčera852
Tento týdenTento týden1284
Tento měsícTento měsíc18401

Partnerské weby

apartman banner