Cítíte se unavení, vyčerpaní, žijete v neustálém stresu? Zanedbáváte odpočinek, na dovolenou raději nejezdíte, protože máte pocit, že by se to bez vás neobešlo, jste často nemocní? Pak je nejvyšší čas něco zásadního změnit na způsobu života. Chce to trochu rozmazl ovat tělo, dopřát mu uvolnění, pravidelnou relaxaci. Jak jinak než masáží. Kterou si ale vybrat?

Klasická masáž
Je základem všech masáží, pomáhá aktivovat celkový krevní a lymfatický oběh, který následně okysličuje organismus a pomáhá k odlivu škodlivin z těla. Klasickou masáží lze předejít různým bolestem například v oblasti šíje, v kříži, pomáhá při rekonvalescenci svalů, cílené dotyky maséra napomáhají k uvolnění vnitřního napětí. Klasická masáž se doporučuje u revmatických, poúrazových problémů, u některých onemocnění dýchacích cest, v rekonvalescenci.
Klasická masáž se doporučuje prakticky každému, s výjimkou kontraindikovaných onemocnění.

Thajská masáž
Její kořeny najdeme v Indii. Je založena na koncepci neviditelných energetických drah v lidském těle, využívá deseti drah (deset senů), na nichž se nacházejí důležité tlakové body. Jedná se o masáž celého těla, při které pravidelnými, přesně cílenými tlaky maséra dochází k výměně energie a k nastolení rovnováhy v těle.
Thajská masáž je výbornou prevencí před nejrůznějším onemocněním, skvělým prostředkem k celkovému uvolnění, relaxaci, posílení fyzické kondice i psychické pohody. Jejím hlavním cílem je nastolit v těle celkovou energetickou rovnováhu, přirozené proudění energie. Thajská masáž je vhodná například při bolestech hlavy, migréně, těžkostech spojených s psychickým vyčerpáním, stresem, zažívacích problémech, bolestech zad a podobně.

Reflexní masáž
Od předešlých masáží se odlišuje technikou hmatů i místem aplikace, jde o speciální techniku ošetření, kterou provádí kvalifikovaný fyzioterapeut. Jde v podstatě o manuální zásah na povrchu těla, který se děje cestou nervových spojů a zakončení v oblasti reflexních oblouků. Reflexní masáží se zlepšuje funkce vnitřních orgánů, je vhodná při migréně, bolestech zad, onemocnění dýchacího aparát, žaludku, při gynekologických obtížích, ale při celé řadě dalších potíží, doporučuje se jako prevence.
Reflexní masáž není vhodné podstupovat při horečkách, nachlazení, infekčních chorobách, cukrovce, křečových žilách, během těhotenství.

Shitsu masáž
Řadí se mezi staré masážní techniky, které mají svůj původ v tradiční čínské medicíně. Shiatsu znamená v překladu tlak prstů. Jejich pomocí, ale rovněž palců, dlaní, kolen, chodidel a loktů se vyvíjí tlak na příslušné body na těle pacienta, který má obnovit energetickou rovnováhu těla. Jde o japonskou masážní techniku, která podporuje proces sebeuzdravování. Nejčastěji se používá při bolestech hlavy, kloubů, menstruačních problémech, úzkosti, při zácpě, obtížích s trávením, únavě.
Tuto masáž se nedoporučuje podstupovat v těhotenství, při křečových žilách, při zlomeninách, horečce a infekčním onemocnění.
(pru)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2432804
DnesDnes527
VčeraVčera866
Tento týdenTento týden2922
Tento měsícTento měsíc2922

Partnerské weby

apartman banner