Kartáčovat či ne?
Dříve se mělo za to, že při častém pročesávání vlasů kartáčem se zároveň prokrvuje vlasová pokožka, což vlasům prospívá. Za tento názor se ale vlasoví mágové jednoznačně nestaví. Nadměrným mechanickým zatěžováním se vlasy zbytečně opo třebovávají a ničí.

Péče o šedivé vlasy
Bílým vlasům chybí přirozený pigment, který působí jako filtr slunečního UV záření a chrání je před škodlivými účinky. Starší vlasy jsou citlivější, více se lámou, s přibývajícím věkem se podíl vody ve vlasech snižuje, jsou suché, stávají se lámavější. Proto bychom měli používat kvalitní vlasovou kosmetiku, investovat do různých výživných masek a balzámů.

Trvalá není v kurzu
Pokud chcete docílit módní lokny a bojíte se volnější trvalé, natočte vlasy na střední nebo velké natáčky. Stejnou službu udělají vlasy, které na noc zapletete do tenkých copánků.

Vlasy jako Francouzka
Proč jsou Francouzky vždy tak dokonalé bez ohledu na věk? Mnohem více do sebe investují a návštěvu kadeřníka nepovažují za žádný luxus. Základem úspěchu je perfektní střih, který se dobře udržuje a současně umožňuje jeho variabilitu. Ke skvělému vzhledu pomůže jednou žehlička vlasů, podruhé přirozené zvlnění, potřetí nápaditý šátek či decentní ozdoba.

Všeho s mírou
Nejste spokojena s kvalitou vlasů? Na vině může být špatný výběr vlasových prostředků. Vždy je důležité před nákupem šamponu, barvy, laku či jiných výrobků na vlasy přečíst si pečlivě návod. Heslo všeho s mírou platí i pro používání nejrůznějších vlasových zábalů a masek. Ani nadměrná péče vlasům neprospívá, časté používání zábalů může způsobit, že jsou kadeře unavené a mohou vypadat daleko hůř než před regenerační kúrou.

S vysoušením opatrně
Vlasům rozhodně neprospívá horký vzduch vysoušeče či horká kulma. Vyplatí se investovat do prvotřídního fenu, který umožní nastavit proud vzduchu a regulovat teplotu. Pokud téměř hotový účes budete vysoušet studeným vzduchem, současně ho zafixujete.

Vlasová analýza
Pokud máte pocit, že jste učinila vše pro zdraví svých vlasů, ale očekávaný efekt se přesto nedostavuje, zkuste to s vlasovou analýzou. V některých prestižních kadeřnických salonech nebo kosmetických sanatoriích můžete požádat o vlasovou analýzu. Na jejím základě odborníci doporučí vhodnou ošetřující kúru i produkty pro domácí péči.
(mv)

DODATEK
Lesk a pružnost vlasů ovlivňuje zdravý jídelníček. Na dobrou kondici vlasů má pozitivní vliv zejména konzumace ovoce a zeleniny, ořechů, luštěnin, rybího masa, celozrnných výrobků.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476744
DnesDnes684
VčeraVčera649
Tento týdenTento týden3085
Tento měsícTento měsíc8374

Partnerské weby

apartman banner