Kortizon je nebezpečný
Kortizon je jeden z nejdůležitějších léků a zachránil nespočet lidských životů. Těžké vedlejší účinky jsou díky moderním preparátům v současné době velice řídké.

Červené víno navozuje spánek
Ve skutečnosti vyvolává únavu, a proto rychleji usneme. Ale poněvadž koncentrace alkoholu v krvi přes noc klesá, často se probudíme a ráno se cítíme jako „přejetí.“

Půst zbavuje tělo škodlivin
V lidském těle zbavují škodlivin játra, ledviny a střeva. Jestliže tyto orgány perfektně fungují, v těle se škodliviny neusazují.

Popotahovat nosem je nezdravé
Poněvadž je to společensky nepřípustné, nabádají rodiče děti, aby používaly kapesník. Při prudkém smrkání může vzniknout velký tlak, který může katapultovat hlen až do středního ucha.

I muže čeká přechod
Ne. Jejich plodnost nekončí s přibývajícími lety, ani se nemění složení hormonů jako u žen. U některých mužů ale může hladina hormonů postupně klesat a to pak ovlivňuje jejich sexuální život i psychiku podobně jako hormonální změny psychickou pohodu žen.

Mrkev je důležitá pro zrak
Museli bychom jí sníst denně několik kilogramů, abychom pokryli potřebu betakarotenu, předstupeň pro oči důležitého vitaminu A.

Sodík proti pálení žáhy
Tento starý domácí prostředek je nejen nevhodný, ale i nebezpečný. Vlivem sodíku vzniká v trávicím traktu zvýšené množství kyselin, což může způsobit „vykolejení“ látkové výměny.
(alž)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470724
DnesDnes559
VčeraVčera580
Tento týdenTento týden1139
Tento měsícTento měsíc2354

Partnerské weby

apartman banner