Časté změny teplot spojené s přechodem z mrazu do vytopených místností, ledový vítr a ostré slunce, pokud trávíme volný čas na horách, si dokáže nepříjemně pohrát s pokožkou. Během extrémních zimních teplot je mnohem citlivější, má sk lon k zarudnutí, podráždění, vysušení, ztrácí přirozenou obranyschopnost. Jak pleť v zimním čase hýčkat, co jí udělá dobře?

Denní péče
Pro běžnou denní péči je dobré zvolit mastnější krém, který na pokožce vytvoří ochranný tukový film a zároveň brání odpařování vody, čímž pleť zůstává vláčná a zbytečně se neochlazuje. Pro mastnější typ pleti se doporučuje místo hutného krému použít lehký.

Osvěžující masky
Alespoň jednou týdně dopřejeme pleti nějakou osvěžující, regenerační masku. Nemusíme za ni utrácet velké peníze, snadno ji připravíme z domácích surovin, co najdeme v ledničce. Může to být kombinace tvarohu s medem, olivového oleje a žloutku, banánu a medu či ovesných vloček se smetanou. Důležité je pleť před aplikací masky důkladně očisti. Jestliže si současně s ní dopřejeme vanovou lázeň, regenerační účinky se ještě znásobí. Masku nikdy nesmýváme ledovou nebo příliš horkou vodou, neboť by pokožka zůstala napjatá a suchá.

Když jedeme na hory
Je třeba počítat s tím, že chlad v kombinaci s UV zářením pokožku vysušují a přispívají k jejímu rychlejšímu stárnutí. Proto nezapomínáme na speciální ochranu před sluncem, většina denních krémů UV filtry obsahuje. Vyhneme se však hydratačním přípravkům, které v kůži vážou vodu a to jí v mraze škodí. Samozřejmostí kosmetické taštičky na hory musí být balzám na rty s vysokým obsahem tuku a UV filtrem neboť pokožka rtů je velmi tenká a neobsahuje žádné tukové žlázy.

I ruce potřebují ošetření
Stejně jako pokožka obličeje i ruce potřebují v zimě mnohem intenzivnější ošetření. Proto je nezapomínáme po každém umytí ošetřit výživným krémem. Velmi účinné mohou být pravidelné zábaly. Na dobře omyté ruce naneseme silnější vrstvu regeneračního krému a zabalíme je do igelitových rukavic. Přes ně si můžeme navléknout ještě bavlněné a tento zábal necháme působit alespoň čtvrt hodiny. Krém, který se do rukou nevstřebal, setřeme a ruce ještě dobře promasírujeme.
(map)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500232
DnesDnes526
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden2922
Tento měsícTento měsíc11578

Partnerské weby

apartman banner