Mnohé ženy si dávají s příchodem nového roku nejrůznější předsevzetí, často spojená s přáním, aby se zbavily nadbytečných kilogramů, nejlépe bez velkého odříkání a hladovění. Dá se akupunkturou zhubnout? S dotazem od čtenářky Kamily P. z Bohušovic a Pavly R. z Českobudějovic ka jsme se obrátili na MUDr. Jana Miklánka, specialistu na alternativní způsoby léčby.
„Klasická akupunktura je léčba, kterou znají Číňané už nejméně po dobu pěti tisíc let. Spočívá ve vpichování velmi jemných tenkých jehel do vytipovaných akupunkturních bodů skrze kůži. Asiaté zjistili, že akupunktura, a dnes my víme, že i její různé modifikace, dokáží urychleně harmonizovat celý organismus a nastavit v těle rovnovážný stav. Lze použít akupunkturu zaměřenou na mikrosystém, tak i akupunkturu celotělovou. Jestliže aplikujeme do oblasti například ušního boltce určité druhy akupunkturních jehel, tak zvané T-jehly, které mají svoji přesnou lokalizaci na půl milimetru, dokážeme tímto způsobem nejen potlačovat nadměrnou chuť k jídlu, ale současně také mírnit pocit hladu, navodit urychlení látkové výměny a hlavně potlačit negativní psychické pocity z nedostatku příjmu potravy. Omezení příjmu potravy po aplikaci akupunktury nebývá provázeno urputným pocitem až vlčího hladu, a když člověk s mírnou nadváhou přidá podle svých časových a zdravotních možností pravidelný pohyb, žádaný úbytek díky zrychlenému metabolismu se dostavuje rychleji a lépe. Při celotělové aplikaci akupunktury se potom jehly napichují do aktivních bodů nacházejících se v oblasti rukou, nohou, v zátylí a volíme především takové aktivní akupunkturní body, které napomáhají řešit i jiné zdravotní problémy.

Součástí aplikace akupunktury je tedy současně aktivní, pravidelný pohyb, zvláště pak je nutné procvičovat partie, na kterých se viditelně usazuje tuk, což bývá zpravidla na břichu, hýždích, stehnech. Důležité je se nepřejídat, držet rozumnou dietu a potom výsledky takové komplexní léčby se zaručeně dostaví. Současně se nesmí zapomínat na pravidelný denní pitný režim, doporučuje se vypít denně kolem tří litrů tekutin - čistou vodu, bylinné čaje, minerální vody, nepijeme zásadně slazené nápoje. Je to proto, aby spálené odpadové látky při nadměrně probíhající látkové výměně mohly snadněji odcházet z organismu stolicí, močí i částečně potem. Kdo má cukrovku nebo jiné závažné onemocnění, musí se nejdříve o aplikaci akupunktury poradit s ošetřujícím lékařem.“
 (vos)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501936
DnesDnes188
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden188
Tento měsícTento měsíc13282

Partnerské weby

apartman banner