Od kdy vlastně člověk stárne? Odborníci i lékaři většinou odpoví, že každý člověk začíná stárnout hned, jak se narodí. Novorozenec se sice vyvíjí, ale zároveň začíná skutečně stárnout. Buňky v určitých orgánech postupně zanikají, když vyčerpají svou energii a jsou nahrazovány novými funkčními buňkami. Stárnutí každého člověka probíhá zcela individuálně, nastupuje v různém věku a záleží na op otřebování orgánů, jako je srdce, mozek, vše je v organismu řešeno cíleně jako celek.

Světová zdravotnická organizace přijala pro rozlišení věkových skupin toto pomocné názvosloví: střední věk, tvoří kategorie 45 až 59, stárnoucí osoby jsou od 60 do 74 let, stará generace jsou lidé ve věku 75 až 89 let, stařecká skupina začíná od 90 let výše.

Délka lidského života je v různých částech zeměkoule různá, většinou se ženy dožívají v průměru o pět až sedm let více než muži. Vše závisí na životní úrovni, prožitcích z dávné i nedávné minulosti, na rodinných traumatech, na podmínkách určitého prostředí, existenčním zabezpečení a podobně. V České republice se v současnosti dožívají ženy 82 let, zatímco muži 79 roků.
(mik)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2379752
DnesDnes653
VčeraVčera957
Tento týdenTento týden2550
Tento měsícTento měsíc7181

Partnerské weby

apartman banner