Životní styl, ke kterému dnes patří také stres, nedostatek spánku a volného času, má pochopitelně svůj dopad nejen na zdraví, ale také na lidské vztahy. Studie ukazují, že rozvodovost v rodinách, kde partneři pracují na směny, je až o šedes át procent vyšší než tam, kde mají pravidelnou denní pracovní dobu.

Přitom mnohé dvojice se snaží napěchovat do svého života tolik úkolů a činností, že tím manželství doslova unaví a mnohdy i ohrozí. V některých rodinách může stres a únava přispívat rovněž k zneužívání drog i alkoholu, ke špatným stravovacím návykům. Tyto faktory pak přispívají k větší únavě, vedou i k mnoha dalším problémům. Na výchovu děti nemají pak často ani jeden z rodičů čas, takže se jejich vychovatelem kromě školy stává zejména televize a internet. Pokud však mají z dětí vyrůstat odpovědní a citově vyrovnaní lidé, je třeba, aby s nimi jejich rodiče trávili mnohem více času.

Zejména rodiče, kteří se snaží za každou cenu udržet až nerozumně vysoký životní standard a jsou z toho každodenně příliš unavení, by si měli uvědomit, zda si vůči svým dětem počínají skutečně dobře. V rodinách, kde se výchova dětí soustavně zanedbává, na to časem doplácejí nejen potomci, ale mnohdy i samotní rodiče.
(kov)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2508335
DnesDnes103
VčeraVčera702
Tento týdenTento týden2174
Tento měsícTento měsíc103

Partnerské weby

apartman banner