Správná starostlivost o nohy by měla být samozřejmou součástí celkové péče o tělo stejně jako třeba čištění zubů. Základem pro pěkně upravené nohy je horká koupel, do níž můžeme rozpustit koupelovou sůl. Pomůže změkčit kůži na chodidlech a odstraňování odumřelých buněk pemzou. Proti stárnutí pokožky je účinná koupel s přísadou pšeničných klíčků. Na závěr dopřejeme chodidlům příjemnou relaxaci v podobě jemné mas áže pomocí hydratačního krému nebo zvláčňující emulze určenou na chodidla.

Délka nehtů
Délka nehtů by neměla být příliš krátká, stříhají se spíš rovně, čímž se zabrání bolestivému zarůstání. Nejvhodnější jsou na stříhání speciální kleštičky.

Babiččino rozmazlování
Současně s pedikúrou můžeme vyzkoušet některé osvědčené babiččiny recepty pro jemné nožky. Pro pocení doporučovaly zkušené bylinářky odvar z dubové kůry, šalvěje nebo listu ořešáku. Do tohoto odvaru nohy ponoříme asi na dvacet minut. Na prokrvení nohou používaly mast z kaštanu koňského, proti plísním přilévaly do koupelové lázně odvar ze sušené šalvěje. Unaveným nohám udělá dobře studená sprcha, která rozproudí krev a celkově jim uleví.

Pohodlí v botách
S péčí o nohy souvisí i vhodný výběr obuvi. Měla by být kvalitní, perfektně sedět, umožňovat maximální komfort. V příliš vysokých podpatkách hrozí vznik mozolů, ploché nohy, bolesti zad, dochází k nezdravému zatížení kotníků, kolenou i kyčlí. Následkem trvale uvězněných prstů v příliš špičatých botách mohou být nejrůznější neestetické deformace jako například tak zvané kladívkové prsty, bolestivý vbočený palec a podobně. Ani módní balerinky nejsou příliš ideální volbou pro každodenní nošení, neboť plochá podrážka nestimuluje chodidlo a tím pádem netlumí nepříjemné otřesy při chůzi.
(pru)

DODATEK
Dnes jsou nejvíc „in“ nohy bez jediného chloupku. Nejdéle vydrží epilace strojkem, po níž získáme dokonale hladkou pokožku asi na čtyři týdny. Epilace voskem nabízí snadné použití, ale také nerovnoměrný výsledek, protože chloupky mohou zarůstat. U depilace krémem je aplikace nejen jednoduchá, ale také bezbolestná, vydrží asi týden.
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2342809
DnesDnes718
VčeraVčera1257
Tento týdenTento týden2780
Tento měsícTento měsíc22966

Partnerské weby

apartman banner