Když je člověk dobře naladěný, většinou ho nevyvede nic z míry, všechno mu jde lépe od ruky, dokáže se přenést přes překážky, které mu každodenní život přináší. Co dělat, kd yž se do duše vkrádá smutek, do ničeho se vám nechce, cítíte se pod psa? Vyzkoušejte několik osvědčených receptů:
*Občas je prospěšné změnit prostředí, vyjít z ulity domova, zajít do společnosti. Nebo vytočit telefonní číslo a podrmolit s kamarádkou, jak je svět nespravedlivý, těžký, k uzoufání. Někomu se svěřit, zajít si na pořádný flám, vyvětrat hlavu nad kávičkou se známou, i to je dobrý lék na špatné myšlenky.
*Psychiku ovlivňují také barvy. Jestliže se oblékáte do černé, šedé nebo jiných tmavých odstínů, nemůžete se divit, že vás přepadne deprese. Chce to pořídit si do šatníku také veselé, pastelové tóny, jako jsou červená,žlutá, zelená, které mysl vesele naladí.
*Nejdůležitější je být pozitivní. Ať se přihodí cokoliv, pamatujte na to, že vždy je nějaká cesta, jak se dostat z nesnází. Chce to jen vůli přimět se vidět věci z jiného úhlu pohledu. I negativní zkušenost může člověka nakopnout, posunout ho dopředu, něčemu užitečnému naučit.
*Nezapomínejte na to, že do dobré nálady tělo zaručeně dostane pohyb. Není třeba nějakých nadlidských výkonů, stačí tělesná aktivita, která dostane puls do klusu. Rychlejší procházka, chůze do schodů, spinning, plavání, tenis, bowling, nebo si domu obstarejte malé činky či rehabilitační míč. Každá z těchto aktivit dostane tělo do varu a přispěje k pocitu štěstí.
*Výborným receptem na chmury jsou koníčky, zájmy. Nenáročným se může stát pěstování pokojových rostlin - třeba exotických orchidejí nebo skromných sukulentů, které smysluplně zaplní čas, navíc vytváří příjemné prostředí.
*Muzikoterapie patří k alternativním léčivým metodám, které umí psychiku zaručeně vyladit. Mnohé vědecké studie dokazují, že když je člověk ve stresu, srdce bije rychleji a tomuto stavu se přizpůsobuje i frekvence tepů. Při poslouchání správné hudby se nejen přizpůsobí rytmus srdce, ale také se dostaví příjemné pocity.
*Výbornou relaxací jsou i různé druhy masáží. Kromě klasické je pravým balzámem na tělo i duši masáž lávovými kameny, zábaly v banánových listech, thajské nebo havajské masáže a další příjemné lázeňské procedury, které běžně nabízejí některé kosmetické salony a relaxační centra.
*Z obyčejné trudnomyslnosti může pomoci bylinkový čaj. Zkušené bylinářky doporučovaly například lahodný čaj z meduňky, třezalky, heřmánku.
(pru)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470633
DnesDnes468
VčeraVčera580
Tento týdenTento týden1048
Tento měsícTento měsíc2263

Partnerské weby

apartman banner