Z hlediska krásy je pětadvacítka naprosto bezstarostným obdobím. Po třicítce jsou další přibývající roky na pokožce zcela patrné. Na jejím vzhledu se už zřetelně projevují nejrůznější prohřešky, jako jsou proflámované noci, nevyvážený jídelníček, zanedbaná kosmetická péče, nadměrné opalování a podobně. Nechte se inspirovat několika tipy, jak přelstít čas a to nejen pečlivou starostlivostí o vzhled.

Večerní očista
Večerní odlíčení je po celém dni stráveném ve smogu naprostou samozřejmostí. K očistě je nejlépe použít pleťové mléko, pleťovou vodu, kterými důkladně zbavíte obličej nečistot. Nezapomínejte na to, že neodlíčená tvář nemůže přes noc regenerovat, pokožka má skon k předčasné tvorbě vrásek.

Příliš mnoho slunce
Mít do bronzova opálenou pokožku vypadá sexy, ale přemíra slunečních paprsků může přinášet celou řadu nepříznivých zdravotních následků. Pokožka ztrácí svoji elasticitu a pevnost, stává se dehydrovanou, předčasně stárne a má sklon k tvorbě pigmentových skvrn. Před intenzivním působní UV paprsků je nutné se vždy chránit kvalitními kosmetickými přípravky s vysokým ochranným faktorem.

S jídlem zpomalit stárnutí
Víte, že jídelníček může do značné míry ovlivnit, jak rychle bude organismus stárnout? Velmi důležitými pomocníky je strava bohatá na antioxidanty. Ty chrání buňky před volnými radikály, které mohou buňky poškozovat a přispívají k rychlejšímu stárnutí. Nejznámějšími antioxidanty jsou vitaminy A, C, E, minerály selen a zinek, dále bioflavonoidy, beta-karoten, koenzym Q 10. K potravinám, které jsou bohaté na antioxidanty, patří především ovoce a zelenina, luštěniny, obiloviny. Také omega -3 mastné kyseliny obsažené v tučných mořských rybách jsou důležitým pomocníkem proti stárnutí.

Buďte aktivní
Tělesná aktivita by měla být samozřejmou součástí každého dne. Chce to jen vyzkoušet, co bude organismu vyhovovat a dělat mu dobře. Pravidelná fyzická námaha přispěje k tomu, že tělo bude stále pružné, udrží v optimální formě pohybový aparát, plíce, srdce a další orgány, navíc je ideální cestou k udržení dobré nálady. Ne nadarmo se říká, že co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Zcela to platí i o pravidelném pohybu.

Nežít naprázdno
Neznáte nic jiného, než cestu ze zaměstnání , pak rychle do supermarketu a bez meškání honem domů připravit ostatním jídlo, poklidit a pak už si jen sednout před televizní obrazovku? Změňte svoje stereotypy, snažte se žít aktivněji. Udělejte si čas na posezení s kamarádkou, zapište se do nějakého večerního kurzu, naučte se něčemu novému, pracujte na sobě.

Dělejte sobě radost
Myslíte si, že koupit si někdy sama pro sebe něco pěkného, nepotřebného, jen tak pro dobrou náladu je zbytečným mrháním peněz? Rozmazlujte sama sebe, hýčkejte se třeba tím, že si koupíte kytičku v květináči, nové spodní prádlo, vkusnou bižuterii, která oživí starší tričko. Stejně omlazující účinek se dostaví, když takovou radost dopřejete lidem kolem sebe. Nejen tím, že svým blízkým také občas něco hezkého koupíte bez ohledu na to, zda mají svátek či narozeniny. Někdy stačí široký úsměv, který k nějakému člověku bezděky vyšlete. I obyčejný den se pak může stát něčím výjimečným.
(mv)

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505021
DnesDnes80
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3273
Tento měsícTento měsíc16367

Partnerské weby

apartman banner