Trápí vás červenání pokožky, nepěkné pupínky, rozšířené žilky? Některé nežádoucí projevy na pokožce mají úzkou souvislost s životn ím stylem, s péčí, jakou ji dopřáváme. Co pleti nejvíce škodí?

Nevhodné kosmetické prostředky
I když jste přesvědčená, že používáte dobrou kosmetiku, může docházet k podráždění, zčervenání, k otokům. Kosmetické přípravky s obsahem alkoholu nejsou pro žádný typ pleti ideální, pokud je použijeme na celý obličej. Patří pouze na postižená místa, kde se objevují vřídky, pupínky, zanícené místo. Najít správný krém, vhodnou značku pleťové masky někdy představuje běh na dlouhou trať. Je třeba vyzkoušet, jak bude pokožka na různé konzervační látky reagovat. Často i nadměrné používání kosmetických přípravků se může negativně odrazit na vzhledu.

Jezte zdravě
Jednostranný jídelníček, drastické diety, nevyvážená strava rovněž ovlivňuje vzhled kůže. Nejlevnějšími krášlícími prostředky jsou čerstvá zelenina a ovoce. Pleti neprospívá rafinovaný cukr, smažená a tučná jídla, ostré kořeněné pokrmy, čokoláda, přílišné solení. Například konzumace česneku, jogurtů s tak zvanými živými bakteriemi, mrkve je důležité v jídelníčku lidí, co trápí akné. Mořské ryby, zelí, špenát, obilné klíčky jsou osvědčenými pomocníky v boji proti suché pleti.

Nedostatek spánku
Pro krásu je odpočinek velmi důležitý. Během spánku organismus zpracovává látky, které získal během dne z potravy. Jde o složitou chemickou reakci, a pokud nedojde v těle k náležitému zpracování, vylučují se zbytky odpadních látek přes kůži, která je pak drážděna a zanesená. Kromě toho se málo spánku projeví kruhy pod očima, zvýrazňují se vrásky, pleti chybí zdravá barva.

Ach, ty cigarety
Že má kouření vliv na stav pokožky, je nepochybné. Nikotin ničí v organismu zásoby vitaminů a brzdí tvorbu kolagenu, čímž dochází k snížení její pružnosti. Kromě toho kouření dehydratuje pokožku a jestliže trpí kůže nedostatkem tekutin, stárne. Bez vody se zpomaluje látková výměna, vylučování škodlivin, prohlubují se vrásky.

Pohyb nejen pro štíhlou linii
Pohyb je základním klíčem pěkné pleti. Nedostatek fyzické aktivity zpomalí všechny tělesné pochody, tím i vyprazdňování, odchod škodlivin z těla. Pravidelným pohybem a pobytem na čerstvém vzduchu se zlepší krevní oběh, upraví metabolismus, tělo se snadněji zbaví škodlivin z kůže.
(vos)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475387
DnesDnes554
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1728
Tento měsícTento měsíc7017

Partnerské weby

apartman banner