Že je vám zase o rok více? Co na tom? Se správnou péčí můžete vypadat skvěle v každém věku. Ať je vám dvacet nebo padesát.
I když přirozený proces stárnutí zastavit nejde, není třeba jen pasivně přijímat všechny změny, které s sebou přináší. Některé lze přece jen trochu napravit, jiné zpomalit nebo alespoň udržet pod kontrolou pomocí správné životosprávy a zázraků v kelímku, které jsou čím dál tím efektivnější. Musíte jen znát svoji pleť a sáhnout po tom pravém.
Pleť po padesátce: Hormonální změny způsobené menopauzou a výrazné snížení produkce estrogenu a progesteronu, látek důležitých pro syntézu kolagenu a elastinu, působí na celkové ochabnutí pleti. Evidentní je ztráta elasticity a do hry vstupuje i vliv gravitace. Kontury obličeje nejsou dostatečně pevné, rýhy kolem brady a nosu se prohlubují, přibývají vrásky na čele a pod očima. Produkce mazu je nízká, kůže je suchá, tenká a méně odolná. Výjimkou nejsou pigmentové skvrny.
V čem spočívá správná péče? Začněte používat mastnější přípravky, které zanechávají na vysušené pleti výživný film a povzbuzují produkci kolagenu. Denní a noční krémy by měly mít liftingový efekt pro zpevnění a vymodelování kontur obličeje. Ideální je, pokud obsahují látky proti stárnutí, jako jsou třeba vitaminy A, C, E, kolagen, lipidy, elastin, aminopeptidy, ceramidy, kalcium, koenzym Q 10 či ovesné kyseliny. Dobré je investovat také do kvalitních očních přípravků a účinných liftingových sér, které používejte ráno i večer pod tradiční krém. Na pigmentové skvrny vyzkoušejte bělící krémy, nečekejte od nich ale zázraky. Pokud jste se dosud riskantně vystavovala slunci, škody na kůži budou patrné.
(vlab)

DODATEK
Suché pokožce těla prospějí olejové přípravky, a to jak do koupele, tak k následné péči – přispívají k promaštění a k její elasticitě. Dopřejte si mikromasáž okolí očí, která je příjemná, ale působí také na odstranění váčků a jemných vrásek.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475220
DnesDnes387
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1561
Tento měsícTento měsíc6850

Partnerské weby

apartman banner