Někdy vám jde šíleně na nervy kolega v zaměstnání, jindy máte pocit, že se rozbrečíte, když dostanete od nadřízeného takřka nadlidský úkol a ještě k tomu šibeniční termín. Jestliže se k takovému stresu přidají hádka s partnerem, doma nefunguje nic tak, jak byste si představovali, nava lí se problémy s dětmi nebo s tchyní, pak je toho na jednoho člověka skutečně hodně. Není divu, že se začnete mračit na cokoli v okolí reagujete jako přetopený kotel. Jak se rychle zbavit napětí, úzkosti, hněvu, být opět znovu v pohodě?
*Nejúčinnějším ventilem bývá zvláště pro ženy pláč. Zkrátka vybrečet se z problémů a starostí, nechat je tekoucími slzami odplavit z utrápené duše.
*Někdy je dobré nebrat na nikoho ohledy, pomoci si nějakým peprnějším výrazem, nechat slova spontánně popsat situaci, ve které se právě nacházíte. Co na tom, že vás někdo označí za hulváta?
*Jsou lidé, kterým pomáhá silné stisknutí zubů na několik sekund. Potom to chce lehce otevřít ústa, povolit čelist a třeba to celé znovu opakovat. Za vyzkoušení určitě nic nedáte.
*Pokud jste například v zaměstnání ve velkém stresu, stačí si opakovat několikrát za sebou formulku „Miluji svou práci“ tak, jak to dělala jedna z hlavních protagonistek v americkém snímku Ďábel nosí Pradu.
*Osvědčeným ventilem se může stát intenzivní pohyb. Někdy je dobré vyběhnout několik schodů tam a zpět a pocity agrese jsou ty tam.
*Smějte se, i když se vám nechce a nemáte k tomu důvod. Jestliže něco nestíháte, něco vás rozčiluje, nasaďte úsměv. Tím vysíláte do mozku šťastný signál, organismus začne reagovat klidným dýcháním a zpomalením zrychlené srdeční frekvence, neboť tělo a mysl jsou dokonale propojené. Úsměv vás bude činit mnohem přitažlivější, navíc je velmi nakažlivý, dobrá nálada se snáze přenese na okolí.
(es)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475230
DnesDnes397
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1571
Tento měsícTento měsíc6860

Partnerské weby

apartman banner