Nejste spokojená s kvalitou svých vlasů? Jsou bez lesku, padají, po umytí se brzy mastí? Vlas má určitý tvar a strukturu a s postupujícím věkem se mění. Jejich stav ovlivňuje genetická výbava, hormony, vnější prostředí jako je smog, slunce, prach, ale také celková životospr áva.Podle stylistů má na zdraví vlasů podstatný vliv výběr správné kosmetiky. V domácí péči je dobré používat speciální šampony. I způsob mytí se může podepisovat. Vlasy umýváme jemně, pouze bříšky prstů, nevhodné je nepřiměřené drhnutí a používání příliš horké vody. I při foukání vysoušečem, žehlení nebo úpravě pomocí kulmy je třeba postupovat šetrně.

Základem domácí péče o vlasy jsou pravidelné vlasové zábaly a balzámy. Šampon by měl vlasy vyčistit a takzvaně otevřít, aby mohly přijímat výživné látky z masky či balzámu. Ty se nanášejí vždy na konce vlasů, nechají se několik minut působit a nakonec důkladně smyjí.

Vypadávání vlasů může signalizovat, že se v organismu něco děje. Tento jev se velmi často objevuje například při nedostatečné nebo při zvýšené funkci štítné žlázy. V takovém případě je třeba konzultace s endokrinologem. Nadměrné padání může způsobovat anémie, nedostatek železa. Také nadměrné užívání multivitaminových preparátů, zejména vitaminů A a selenu může na tělo působit toxicky. Intenzita padání zpravidla souvisí s menopauzou, kdy se snižuje hladina estrogenu. Jak dokládají vědecké studie, vnitřní struktura vlasového vlákna je u zralého vlasu silně oslabena v porovnání s hustotou vlasů třicetileté ženy až o čtyřicet procent.
(pru)

DODATEK
Příčinu padání vlasů může odhalit odborné vyšetření pomocí nejmodernější počítačové analýzy. Účinnou léčbou je například mezoterapie, což je série aplikací injekcí s obsahem vitaminů a minerálů nebo biostimulační laser.

 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2372173
DnesDnes542
VčeraVčera881
Tento týdenTento týden1423
Tento měsícTento měsíc26408

Partnerské weby

apartman banner