Chcete se zbavit pár kilogramů nebo zkusit ozdravnou kúru, po které byste se cítila lépe? Máte-li problémy s váhou, nějaké zdravotní potíže, chce to změnu jídelníčku. Pro redukci váhy je v prvé řadě důležité některé potraviny zcela vyloučit. Tloustne se po hranolkách, sladkostech, dortech, sladkých nápojích, tučné m mase, salámech, zmrzlinách, tučných omáčkách, majonézách, jídlech z rychlých občerstvení.

Víte, které potraviny zaručeně zeštíhlují? O ananasu je známo, že enzymy, které obsahuje, jsou blahodárné pro hubnutí. Pozor však, neplatí to o ananasu v konzervě. Denně je dobré si dopřávat jablka. Dokáží organismus perfektně pročistit a zároveň dokonale osvěžit. Při nadváze jsou doporučovány hrušky. Toto ovoce konzumované před jídlem sníží chuť, což zabrání tomu, abychom snědli obvyklé množství jídla. Vlastně všechny druhy ovoce obsahují spoustu vlákniny, která podporuje činnost střev a urychluje trávení. Například pravidelná konzumace rýže podporuje vylučování vody a produktů látkové výměny ledvinami, což se děje díky vysokému obsahu draslíku. Osvěžující zeleninou, která dokáže v dietním jídelníčku hotové zázraky, je salátová okurka. Šťáva je osvědčeným dietetickým prostředkem, který povzbuzuje funkci ledvin a vylučování toxických látek z těla. Má močopudné a žlučopudné účinky, zlepšuje metabolismus bílkovin a tuků. Obsahuje hlavně vodu a vzácnou kyselinu, která brání ukládání tuků v těle. O blahodárném účinku celeru se zmiňovali i staré léčitelské knihy. Tato zelenina účinně čistí tělo zevnitř a povzbuzuje látkovou výměnu.
(map)

DODATEK
Když vás večer honí mlsná, sáhněte raději po kousku zeleniny než po ovoci. To je sladší, tudíž obsahuje více cukru, více kalorií.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457438
DnesDnes564
VčeraVčera736
Tento týdenTento týden564
Tento měsícTento měsíc8384

Partnerské weby

apartman banner