Apatie, slabost, točení hlavy, mžitky před očima, to vše jsou příznaky zvýšeného krevního tlaku. Jistým řešením je ubrat tuky ve stravě, moučné pokrmy, méně solit. Dobrá je pravidelná pohybová aktivita, koupele střídavě horkou a studenou sprchou. Střídání chladu s horkem velmi pomáhá lidem citlivým na změny počasí. Citlivost na klimatické změny se projevuje zejména u osob emočně labilních.Vzniká také u lidí, kteří se nesprávně stravují, mají nedostatečný pohybový režim, nedostatečně se starají o své zdraví. Špatný stav cév ovlivňuje nejen správná výživa, ale i choroby trávicího traktu, choroby jater, různé virové onemocnění, rodové dispozice.

Dlouhotrvající vysoký krevní tlak je nutné léčit odborně pod dohledem lékaře. Lidové prostředky na snižování krevního tlaku mohou sloužit pouze jako podpůrná léčba. Cévy výborně čistí jmelí, srdečník, měsíček. Měsíček má spasmolytické a protizánětlivé účinky, je žlučopudný a má kardiotonické účinky, což znamená, že srdce pracuje v normálním režimu, upravuje se srdeční rytmus. Srdečník uklidňuje, má žlučopudný efekt, zlepšuje funkci jater a zklidňuje nervy.

Odborníci tvrdí, že čím je objem pasu větší, tím je riziko mozkové příhody nebo infarktu myokardu vyšší. Každých pět kilogramů navíc nad normu zvedá tlak o pět jednotek. Při zvyšování váhy se zvyšuje krevní tlak, dochází k arytmii. Je tedy prospěšné docílit optimální váhy, vynechat tučnou stravu, buchty, chodit pěšky, dodržovat pitný režim.
(dr)

DODATEK
Výkyvy počasí mohou u některých jedinců nepříznivě ovlivňovat náladu, zvyšovat únavu, zapříčinit poruchy soustředění, nervozitu, bolest hlavy.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475794
DnesDnes383
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden2135
Tento měsícTento měsíc7424

Partnerské weby

apartman banner