FOTO: MONIKA ABSOLONOVA, MOJERECEPTY.CZ
„Celý život hubnu a tloustnu a hlavně přes léto jím hodně. V plavkách se odvážím jen do koupelny. Když se blíží konec divadelních prázdnin, nastává čas natáčení a účinkování v divadle, s hrůzou přemýšlím, jak se rychle nabraných kilogramů zbavit. Letos to vyřešila krabičková dieta. Musím přiznat, že první tři dny jsem měla hlad, ale pak jsem si rychle zvykla. Úžasné bylo, že jsem mohla i sladké, tahle dieta má opravdu smyl,“ chválí si Monika Absolonová, kterou proslavily role v muzikálu Dracula, Kleopatra nebo Tři mušketýři.

Krabičková dieta je úspěšný dietní program, který je lidem, co bojují s nadváhou, ušitý přímo na míru, jejich individuálním potřebám. Pět nutričně vyvážených porcí čerstvě připraveného jídla z těch nejkvalitnějších surovin, sestavuje známý český dietolog a přední odborník na výživu RNDr. Petr Fořt, CSc. Z obyčejných surovin umí špičkoví specialisté přes gastronomii vykouzlit nevšední, chutné, a přitom zdravé jídlo - bez konzervantů a chemie.

„Krabičkovou dietu jsem objevila vloni na podzim. To jsem byla po úraze a hodně přibrala,“ říká zpěvačka Bára Básiková. „Chvíli to trvalo, než jsem si na nový stravovací režim zvykla, protože žaludek je roztažený a porce menší, než jsem byla zvyklá. Přesvědčila jsem se ale o tom, že dieta nemusí být hnusná, naopak jsem si pochutnávala a za dva až tři měsíce zhubla deset kilogramů.

Krabičková abcDieta to nejsou žádné koktejly nebo tabletky pro rychlé hubnutí, které je třeba užívat jen po omezenou dobu. Je to pohodlná cesta, jak zdravě a trvale zhubnout a také neuvěřitelný gastronomický zážitek, což oceňuje i herec, televizní moderátor a filmový producent Martin Dejdar. „Byl jsem zvyklý jíst jednou denně. Teď mám za den sníst tolik porcí, a v tom je můj problém. Moje paní mě považuje za hrdinu, že jsem tak disciplinovaný. V divadle klidně přeruším zkoušku, abych těch pět předepsaných porcí denně zvládl. Ale je to ohromné, když se nemusím o nic starat a už v půl sedmé ráno najdu doma za brankou svůj denní příděl jídla, pět poctivých a chutných pokrmů,“ pochvaluje si umělec.

Podle současných studií vyplývá, že nejúčinnějším způsobem hubnutí je snížení příjmu energie a správné rozložení živin. Redukční pokrmy krabičkové abcDiety jsou v souladu se základními principy zdravého hubnutí, kdy dochází k dennímu snížení příjmu energie na pět tisíc kilojoulů pro ženy a sedm tisíc kJ pro muže. Jídelníček je sestaven tak, aby v jednotlivých pokrmech měly sacharidy co možná nejnižší glykemický index a zastoupení základních živin bylo ve prospěch bílkovin na úkor sacharidů. Proto dokáže nejen efektivně redukovat tělesnou váhu, ale napomáhá ke snižování obsahu cholesterolu v krvi, detoxikuje organismus, vylučuje škodliviny z těla, snižuje hladinu cukru v krvi, reguluje krevní tlak.

Jako vhodné nastartování zdravého hubnutí vidí krabičkovou dietu i Iva Málková, zakladatelka klubu hubnoucích STOB (stob obezitě). Je ideální pro velmi zaměstnané lidi, kteří si na jídlo nedokážou udělat čas nebo mají problém s pravidelností v příjmu potravin.
(mav)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380593
DnesDnes646
VčeraVčera849
Tento týdenTento týden3391
Tento měsícTento měsíc8022

Partnerské weby

apartman banner