V Indonésii (a nejen tam) nabízejí různá relaxační zařízení i dosti netradiční, leč prý velmi uvolňující, masáž. Ne každý asi ale najde odvahu podstoupit ji, protože se jedná o masáž hady!

S tímto typem masáže začali terapeuti původně na Bali. Podle jejich tvrzení

maséři nedokáží člověku dopřát takové uvolnění, jaké mu dodá hadí tělo, neboť hadí pohyby jsou nenapodobitelné. Masáž vedou vždy dva terapeuti (z nichž jeden přikládá hady), trvá několik minut a skládá se z několika technik.

Účinky hadí masáže

Zatím nejsou zcela prozkoumané. Výsledky nicméně potvrzují, že vás zbaví bolesti kloubů, svalů i zad, kromě toho má však pozitivní vliv také na náladu člověka a jeho metabolismus. Účinnost přitom zvyšuje určitá míra strachu, kterou klienti prožívají (nesmí však jít o fobii, která by mohla mít i smrtící dopad). Strach  totiž vyplavuje adrenalin a uvolňuje kyselinu mléčnou ze svalů, čímž dochází k odbourávání lipidů.

Jací hadi se používají?

Obvykle jde o krajty dlouhé od půl až do deseti metrů. Vzhledem k tomu, že velká krajta může pozřít potravu až pětkrát větší než je sama, pečlivě se dbá na to, aby byly půl hodiny před každou procedurou nakrmeny kuřaty.

Kde všude se lze s hadí masáží setkat?

Jak už bylo řečeno, kolébkou hadích masáží je Bali, tady se zrodila. Hadí masáže se ovšem nabízejí i na Filipínách (například v zoologické zahradě Cebu za tímto účelem chovají čtyři barmské krajty), v Rusku či v Izraeli (zvláště je populární na severu země, ovšem zde se na tělo klienta přikládají kalifornský a floridský podruh korálovky královské, užovka červená, případně korálovka sedlatá).

Jiné zvláštní masáže na Bali

Mimo hadích masáží existují na Bali i další specialitky. Lze tu vyzkoušet lechtací masáž, masáž vyhřívaným golfovým míčkem, jahodovou zmrzlinou atd.

(nam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469874
DnesDnes289
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden289
Tento měsícTento měsíc1504

Partnerské weby

apartman banner