0807léčivá1Víte, co je hirudoterapie?

Jedná se o prastarou léčebnou metodu, která může v dnešní době někomu zavánět šarlatánstvím, ale nenechte se mýlit. Nejnovější výzkumy potvrzují léčivé účinky pijavic. Největší rozmach však přikládání pijavic na pokožku nemocného zaznamenalo v 17. a 18. století, kdy se

stalo jakýmsi módním hitem. V té době byly pijavice využívány při otocích dolních končetin, přikládaly se na hnisavé rány, při nespecifických bolestech břicha, na furunkly a abscesy. Pijavice jako léčebný prostředek se dodnes používají v Rusku, a to především na hojení zlomenin, k léčbě cévních onemocnění, při různých druzích krvácení. Léčba pomocí přikládání pijavic přináší blahodárné zdravotní účinky, což tvrdí i léčitelka Irina Elistratová. Potvrzuje, že výborných výsledků tato nevšední terapie dosahuje při bolesti zad, artritidě, artróze, efektivně působí při zranění ze sportu, tedy při otocích a natažení svalů. Také se osvědčuje u lidí s bolestmi zad, při rekonvalescenci po zlomeninách, využívá se rovněž k regulaci krevního tlaku.

Léčivá síla polštářů

Máte problémy s usínáním, po neklidné noci jste unavení, mrzutí, nervózní? Zkuste místo tabletek voňavý polštář. Pokud jako náplň zvolíte směs aromatických bylinek, můžete si navodit nejen příjemný spánek, ale také pěkné sny, zbavit se nočních můr. Už naši předci věděli, že chmelové šištice přispívají ke skvělé relaxaci, báječně uklidňují. Levandule je vhodná bylinka na potlačení úzkosti, depresí, napětí, smutku, ale také zmírňuje bolesti hlavy. Kdo si přeje romantické sny, může to zkusit s polštářkem napěchovaným okvětními plátky růže. Hluboký, zdravý spánek by měl navodit rozmarýn. V zimním čase je dobré dát si pod hlavu polštářek naplněný hřebíčkem, neboť tato bylinka pomáhá tělo v chladném období zahřívat a ještě přináší exotické sny.

Je váš muž v přechodu?

Přechod postihuje i muže, ve věku čtyřicet až šedesát let je to takřka čtyřicet procent. Úbytek testosteronu činí z muže nepříjemného společníka, neboť i silnější poloviny lidstva se v přechodu týká podráždění, pocit, že už nezvládnou všechno co dřív. Navíc u nich klesající hladina testosteronu ovlivňuje chuť na sex, dochází ke zhoršení erekce, paměti, typickým znakem bývá také větší ospalost, únava. Mužům po padesátce ubývá i svalová hmota, špatný životní styl zatěžuje kardiovaskulární systém, způsobuje potíže s krevním oběhem. Ani pánům, stejně jako ženám, nezbývá, než přijmout jiný rytmus organismu, nepříjemným stavům přechodu se snažit čelit zdravým jídelníčkem, pravidelným pohybem, ale hlavně zdravým sebevědomím a pozitivním myšlením.

(es)

Bylinné i tradiční přírodní prostředky najdete na: www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476740
DnesDnes680
VčeraVčera649
Tento týdenTento týden3081
Tento měsícTento měsíc8370

Partnerské weby

apartman banner