kabbalah naramek kristalČtenářka Miluše V. z Frýdeckomístecka redakci poprosila: „Můžete mi říct, zda je rozdíl mezi Kabbalah a Buddhovými náramky? Myslela jsem si, že fungují stejně, jsou prostě ochranné. Ale známá tvrdí, že to tak není...“

 

Náramky mají každý skutečně trochu jiné vlastnosti, tedy specifickou účinnost. Kabbalah náramky v podobě červené šňůrky fungují jako ochrana před uhranutím či uřknutím, proti zlým silám či energetickým upírům. V kontextu s tím mohou do jisté míry předcházet i nemocem, chudobě či jiným neštěstím. Červená barva je považována za „barvu všech barev“, značí moc a odhodlání, posiluje životní energii, odvrací negativní vlivy. Náramek se nosí zásadně na zápěstí levé ruky. Levá strana těla, tedy speciálně ruka a rameno, totiž podle kabbalistického učení slouží k přijímání energie.

0513nejen módní doplněkBuddhovy náramky nesou symboliku probuzeného Buddhy, tedy duchovnost, moudrost, vnitřní klid a mír, osvícení, pozitivní energii. Nositeli pomáhají nastolit a udržet vnitřní harmonii, souznění se vším kolem, může mu pomoci překlenout tíživou životní situaci. Léčí lidskou mysl, čistí čakry. Obvykle tyto náramky tvoří 21 kuliček z drahých kamenů a jedna mistrovská - guru - je trochu větší, mívá podobu Buddhovy hlavy. To navazuje na buddhistické tradice modlitebních korálků používaných k meditaci. Počet kuliček není náhodný, je jich 3 x 7. Sedmička je považována za číslo vesmíru, makrokosmu, úplnosti. Představuje aspekt klidu, plnosti, bezpečí, dokonalosti. Trojka je číslem, které jako první překonává dualitu. Božstva vystupovala také ve trojicích. A poslední „mistrovský“ korálek odkazuje na absolutno stojící nad prostorem a časem, je to kámen vyššího JÁ, jež nás vede k úplnosti. Koneckonců - ani forma kuličky není bez významu. Reprezentuje dokonalost, harmonii, plnou vyváženost. Buddhovy náramky navíc přebírají a zesilují účinnost energie kamenů, z nichž jsou kuličky vyrobeny.

Na které ruce je nosit? Levá ruka je spojena s pravou mozkovou hemisférou a je centrem intuitivního chápání, syntézy a vnímavosti. Pokud chcete přijímat léčivé a ochranné účinky kamene, z něhož je náramek vyroben, noste ho na receptivní ruce (u praváků to je levá ruka). Jestliže máte v úmyslu přenášet energii kamene na jiné, potažmo s ním tedy léčit, noste náramek na projektivní ruce (u praváků jde o pravou ruku). Obecně pak lze říci, že je vhodnější nosit „aktivní“ kameny (dodávají odvahu, schopnost prosadit se) na pravém zápěstí, zatímco „pasivní“ kameny (nositele klidu, harmonie) na zápěstí levém.

(cul)

Kabbalah i Buddhovy náramky si můžete objednat v zásilkovém obchodu Spirit na tel. 472 744 568 nebo na www.spiritobchod.cz.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453254
DnesDnes570
VčeraVčera591
Tento týdenTento týden1161
Tento měsícTento měsíc4200

Partnerské weby

apartman banner