Nedaří se vám zhubnout a hledáte rady, jak se s nadváhou vypořádat? Někdo radí držet hladovku, což nebývá pro nervy i tělo to nejlepší řešení. Další začne pojídat různé preparáty, jde si zacvičit, ale snaha nepřináší valné výsledky.
Zárukou úspěchu při snižování nadváhy je očista organismu, při níž se zbavíme odpadních látek a zbylé nestrávené potravy. Chce to hodně pít, především pramenitou vodu, bylinkové čaje neslazené cukrem, nesycené minerální vody a čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny. Hlad se zahání ne příliš sladkým ovocem, plátkem kukuřičného chleba a čajem z léčivých bylin.
Je pravdou, že pro někoho je jídlo drogou. I když tvrdí, že moc nejí, může patřit k těm, co si tu něco zobnou, tu něco ochutnají, ke kávě si dají sušenku, sní pár oříšků a nepovažují to za žádný prohřešek. Faktem je, že i obyčejné sušenky jsou zrádné. Místo konzumace slaných buráků u televize, si na talířek dáme slunečnicová nebo dýňová semínka. Z masa si vybíráme méně vydatná, netučná, raději menší kousek, ale kvalitní. Zdravější je dušené s kouskem zeleniny, než smažené.
Doporučuje se jíst pomalu a nemusíme vyjídat vše, co máme na talíři. Vyhýbáme se tučným zákuskům, čokoládovým tyčinkám, sladkým limonádám, oplatkám v čokoládě, bílému pečivu, tučným sýrům a uzeninám. Omezíme přisolování, protože sůl váže v těle vodu. Skrytá sůl se nachází v uzeninách, nakládané zelenině, v kečupu, pikantních sýrech a instantních výrobcích. Jak jen to jde, dáme si k obědu nebo k večeři zeleninový salát s olivovým olejem, dochucený třeba jablečným octem. Minerály a enzymy obsažené v zelenině napomáhají k dobrému trávení, olivový olej je nápomocen uvolňovat ze zeleniny v tucích rozpustné vitaminy, jablečný ocet podporuje metabolismus. Vyhýbáme se chuťově lákavým smetanovým omáčkám, protože smetana a prorostlá masa obsahují spoustu tuků.
(rie)

DODATEK
Vědecká studie potvrdila, že pokud člověk při jídle nespěchá, dává žaludku čas, aby si „řekl“, že má dost, netloustne. Ti, co jedí hltavě, se nezdravě přejídají. Klid a pohoda při konzumaci jídla nahrává štíhlejší linii.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2376643
DnesDnes370
VčeraVčera1027
Tento týdenTento týden5893
Tento měsícTento měsíc4072

Partnerské weby

apartman banner