Kundalini neboli hadí síla je podle mystických učení nebezpečná energie, která u neprobuzeného člověk spí stočená dole v oblasti kostrče a u osvícených proudí jejich tělem, kdy vzhůru stoupá podél páteře energetickými kanály (ida a pinkala), a pak se vrací kanálem hlavní m (sušumna) a dodává jakési tajuplné, neobvyklé a "nadpřirozené" schopnosti. Jak ji vnímáme?

Být TADY a TEĎ

Když se nám podaří setrvávat v přítomném okamžiku, v TADY a TEĎ, pak se začnou pomalu rozpouštět všechny hluboké iluze, které si o realitě kolem vytváří naše mysl, a začínáme ve všem a všech vidět realitu jako věčně přítomnou energii božského blaha. Jakmile se ponoříme do iluzí mysli, vesmírná energie kundalini začíná klesat dolů páteří. Dole v oblasti kostrče setrvává pak tak dlouho, dokud se zase plně nedostaneme do přítomného okamžiku TADY a TEĎ.

Jakmile zůstáváme vědomě bdělí v tomto okamžiku věčnosti, začínají se v nás přirozeně probouzet paranormální schopnosti, jakož i schopnost vědomé manifestace (zhmotňování). Získáváme tím schopnost přitahovat si z vesmíru všechno, po čem toužíme. Protože jsme napojeni na kosmickou neomezenou sílu, kundalini, nezakoušíme žádnou duševní ani fyzickou bolest.

Prožitek vzestoupené kundalíní

Tento prožitek vzestoupené kundalini, který se dá přirovnat ke koupeli v perličkové fontáně věčně přítomného zdroje božského míru, radosti a posvátné síly, se pak stává naším novým způsobem života.
Pokud jste přístupní myšlence, že byste se rádi pustili do svého osudu naplno, a dokážete si přiznat, že jste božskou bytostí, pak čtěte dál. Probuzení této obrovské síly je velice rafinovaný a křehký proces. Spojujeme se totiž s nejmocnější energií ve vesmíru.

Nepodceňujte přípravu – čištění čaker

Síla kundalini je energie natolik mocná, že s ní musíme zacházet velice opatrně a dovolit jí do sebe vstoupit, nedopustit, aby nás ovládla ona. Z historie i z osobních zpovědí hledajících lidí známe případy, kdy je vzestup hadí síly spálil a oni zešíleli. Pokud naše čakry začne čistit tato mocná síla, nemusíme si zážitky a vzpomínky v nich uložené podržet se vší elegancí. Proto je na místě trpělivost a postupné, svědomité čištění.
K tomu slouží nejrůznější techniky a metody, z nichž si každý může vybrat podle svého založení (regrese, mentální jóga, spirituální léčení apod.). Všechny nezpracované emoce a tíživé vzpomínky je třeba postupně a po částech vynést z podvědomí do vědomí a tam je zpracovat. Když jsme je prožívali, byly mnohé z nich pro nás tak nesnesitelné a bolavé, že jediným způsobem, jak přežít, bylo je potlačit nebo se od nich distancovat (syndrom já nic, já muzikant).

Vědomé čištění čaker

K čištění čaker můžeme kromě technik, kterými procházíme s pomocí zkušeného terapeuta, použít také například meditačních cvičení, kdy si klademe určité otázky nebo opakujeme konkrétní prohlášení (afirmace), a požádáme své podvědomí, aby na ně reagovalo, případně ukázalo největší blok, který ohledně tohoto tématu máme. Ten pak rozpustíme bílým zářivým světlem nebo poprosíme o pomoc anděly či jiné duchovní pomocníky (Boha).

Nejprve se uvolníme, nadechujeme světlo a lásku, vydechujeme obavy a strach.
Tento postup můžeme několikrát zopakovat. Pak se soustředíme na zdroj bílého světla vysoko nad hlavou a stáhneme si silný paprsek na temeno hlavy, kde je korunní čakra. Chvíli prociťujte, jak světlo korunní čakru čistí. Nijak to vůlí neovlivňujte, nechte ho působit a jenom celý proces pozorujte.
(mh)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503654
DnesDnes453
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1906
Tento měsícTento měsíc15000

Partnerské weby

apartman banner