Podle studie amerického sdružení Initial Washroom Hygiene (IWH) neobsahují dámské kabelky pouze jen pestrou změť předmětů, ale mohou představovat i značně rizikové prvky v hygieně. Zcela alarmující a dost dramatickou novinkou pak je, že mnohé z kabelek často obsahují dokonce více bakterií než samotné záchody. Při studii se totiž zjistilo, že v kabelkách žen se kromě mobilu, make-upu, léků, bonbónů, volně pohozených mincí a kartáčků na zuby nacházejí rovněž různé drobky, čokoláda bez obalu a spousta bakterií.
Kabelky, které jejich majitelky jen zřídka důkladně čistí, jsou však smetištěm a rejdištěm bacilů zejména kvůli dámské kosmetice. Zcela nejhorší z toho působí tuby s krémy na ruce, které podle IWH koncentrují více bakterií než záchodové prkénko. Z dalšího obsahu přispívají k množení bakterií také rtěnky, maskara, zrovna tak jako lahvičky s hygienickým přípravkem na ruce. Studie IWH obzvláště varuje před koženými kabelkami, které poskytují nejvíce živné půdy pro bakterie z důvodů své houbovité struktury. Doslova k hazardování se zdravím potom někteří lékaři přirovnávají případy, kdy si některé ženy do takovýchto kabelek dávají ještě navíc ovoce. To si pak často ani neomyjí, obdobně jako ruce, takže se jim bakterie při jídle dostávají přímo do úst.
O mnoho lépe než dámské kabelky na tom nejsou ani mobilní telefony. Někteří lidé bez nich neudělají ani krok a berou si je i na toaletu, což není právě nejvhodnější nápad. Na těchto přístrojích se pak usazuje značné množství nečistot i choroboplodných zárodků. K tomu přispívá též skutečnost, že jen málokdo mobilní telefony pravidelně a důkladně čistí, myje a ošetřuje nějakou dezinfekcí.
(kov)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506516
DnesDnes355
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden355
Tento měsícTento měsíc17862

Partnerské weby

apartman banner