Podle amerických vědců má mládí končit před čtyřicátým rokem věku. Přitom většina žen se i po čtyřicátých narozeninách cítí ve skvělé kondici, v celkově dobré formě, stárnutí si vůbec nepřipouští. Žádný věk nemůže být hranicí pro to, aby si člověk řekl, že je na něco starý, něčeho se vzdával. Jak být krásná v každém věku?
Péče o pokožku
Při správné starostlivosti může být krásná pleť i po čtyřicítce. Základem je pravidelné a důkladné čištění pokožky, výběr kvalitní kosmetiky, která by měla odpovídat typu pokožky. Po čtyřicítce už si nevystačíme jen s indulonou nebo obyčejným hydratačním krémem, je nutné se zaměřit na komplexní péči, co řeší problémy s vráskami, ztrátu pružnosti, pigmentové skvrny a podobně. V žádném případě by žena neměla z bytu odcházet neupravená, nenamalovaná, bez rtěnky, make-upu, s kruhy pod očima.
Šatník jako dvacítka?
Myslíte si, že když se budete oblékat jako vaše dcera, že zakryjete své roky? I ve vyšším věku se může žena módně oblékat, nosit šmrncovní oblečení, ale nesmí v něm být směšná. Důležité je, aby se v oblečení cítila dobře, pohodlně, šťastně, což se pozitivně odrazí i na její náladě. Oblékání není otázka věku, ale především vkusu. S přibývajícím věkem by měla žena vsadit na kvalitní věci, vybudovat si základ skladebného šatníku, slušivé kombinace pro každou příležitost. Prostor by v něm určitě neměl chybět elegantním lodičkám, pestrým barvám, sexy sukním slušivé délky, neboť v takovém oblečení může každá žena stát za hřích.
Spokojenost sama se sebou
Nemůže být každý den procházka růžovou zahradou, ale proč mít zakaboněnou tvář, když na každé trápení existuje nějaké řešení? Nehledě na to, že věčná nespokojenost se pak vryje do výrazu tváře, do celkového vzhledu a nálady, kterou vysíláte do okolí. O štěstí se člověk musí postarat. Podstatné je nevzdávat se svých snů, přání, aktivit, posilovat v sobě naději, že všechno, do čeho se pustím, se bude dařit a správně fungovat. Chce to jen srovnat si myšlenky, životní priority, netrápit se tím, co nemohu změnit, najít si životní směr a cíl.
Mějte ráda sama sebe
Nemějte výčitky z toho, že nejste tak úspěšná jako vaše kamarádka nebo sousedka. Napište si na papír alespoň deset pozitivních vlastností a připomeňte si je vždy, když vám hrozí nějaký konflikt, problém, nevíte kudy kam, váháte, jak co řešit. Naučte se své vlastnosti používat ve správných situacích, neztrácejte smysl pro humor. Snažte se přijímat sama sebe, i své porážky a omyly. Žádný člověk není dokonalý.
Láska kvete v každém věku
Ubíjí vás každodenní manželský stereotyp? Co děláte sama pro to, abyste si s partnerem užívali každý den? Nenechte lásku zevšednět, hledejte možné způsoby a cesty, jak do manželství vnést svěží vítr. Nevzdávejte se ani tehdy, jestliže jste sama a myslíte si, že už vás v tomto věku žádné štěstí v lásce nepotká. Nebraňte se ani roli milenky, s láskou se stanete neodolatelnou, zvedne vám sebevědomí, zlepší náladu, udělejte maximum pro to, aby se ve vašem srdci usídlila spokojenost, radost, optimismus.
Bavte se
Nezapomeňte se bavit. Když člověk dělá, co ho baví, věnuje se tomu se zápalem, zaujetím, přispívá to nejen k lepší náladě, k většímu sebevědomí, ale také to zvyšuje sex-appeal. Smysluplně vyplněný volný čas nedává prostor zamýšlet se nad hloupostmi, přemýšlet nad problémy, nad tím, jak život strašně rychle utíká. Není důležité, jestli se člověk věnuje sběratelství, zahrádce, zda se rozhodl navštěvovat univerzitu třetího věku nebo zkusit adrenalinové sporty. Podstatné je, že jeho život není prázdný.
(es)

DODATEK
Denní krém pro zralou pleť obsahuje látky, které pomáhají udržovat vhodnou hladinu hydratace, tvorbu kolagenu, přičemž pleť zvláčňují. V noci probíhá v pokožce regenerační fáze, proto je vhodné používat krémy například s koenzymem Q 10, kyselinou hyaluronovou, s vitaminem E a podobně.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698787
DnesDnes115
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2305
Tento měsícTento měsíc13621

Partnerské weby

apartman banner