Jak se prokázalo, barvy mají vliv nejen na naši psychiku, zdraví, směřování energie, imunitu, traumata a sexualitu, ale rovněž na naše chutě. Barvy, kterými se obklopujeme, tak mohou do určité míry spolurozhodovat o tom, zda si udržíme štíhlou linii nebo se budeme přejídat.
V této souvislosti psychologové doporučují několik rad, jakým barvám dávat přednost a kterým se raději vyhýbat. Pokud chcete skutečně radikálně zhubnout, měli byste si pořídit na servírování jídla červené talíře. Vysvětlení je poměrně jednoduché. V přírodě červená barva signalizuje určité nebezpečí a často i přítomnost jedu. Leží-li tedy před vámi červený talíř, podvědomě máte tendenci sníst co možná nejméně. Pokud vás červená barva nějak odrazuje nebo k ní dokonce pociťujete odpor, zůstává další variantou modrá barva. Ta totiž celkově uklidňuje a tlumí tak i vaši chuť na jídlo. Podobně nás ovlivňuje barva sklenic. I v těchto případech vítězí barva modrá, která dokáže nejlépe hasit žízeň. Modré barvy totiž konvenují spíš k vodě, zatímco růžová barva navozuje pocit sladkosti.
To, že barvy velmi ovlivňují naši chuť k jídlu a k pití, si už všimli restauratéři. Vědí totiž, že ve správně vymalovaných místnostech a v určitých barvách vyvedené restauraci, budou hosté s velkou pravděpodobností jíst a pít jako diví. Zejména barvy v odstínech žluté či oranžové podporují chuť k jídlu, zatímco studené barvy, ke kterým patří modrá, světle zelená, šedá nebo fialová, ji zase tlumí. Pokud ovšem nechcete měnit hned veškeré kuchyňské nádobí, stačí se řídit jednoduchou radou: jídlo a talíř by nikdy neměly mít stejnou barvu. Už to údajně dokáže o pětinu snížit příjem kalorií.
(vel)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475379
DnesDnes546
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1720
Tento měsícTento měsíc7009

Partnerské weby

apartman banner