Zdravý životní styl a tělesná krása se stávají v dnešní západní Evropě fenoménem. Jaká je ale realita? Jsme všichni opravdu zdraví, dobře stavění a bez jakéhokoli zdravotního problému, když máme k dispozici tolik skvělých prostředků? Kazí nám to hektický životní styl, protože ten plodí civilizační nemoci. Spousta lidí má alergii, srdeční potíže, vysoký tlak a vysokou hladinu cholesterolu v krvi. Přesto se udělá často více pro krásu než pro zdraví. Žádný div - kdo nesní o perfektním těle, o bezvadné hedvábné pokožce a bílých zubech?
Rozpor je v tom, že žádný preparát nezajistí krásu bez dodržování zásad zdravého životního stylu. A k tomu patří nejen dostatečný a pravidelný pohyb (sport nebo tělesná namáhavá práce) a dodržování pitného režimu, ale spousta lidí by se také musela zbavit škodlivých návyků - například kouření, alkoholu nebo konzumu omamných látek, nedostatku spánku…
Lidem také často chybí dostatek vitaminů, tedy denně jíst ovoce a zeleninu, cereálie a ořechy, tučná jídla a uzeniny nahradit libovým masem a rybami.
Ale co se stresem? Je třeba si najít chvilku pro efektivní uvolnění - jízdu na kole, jógu nebo plavání, napustit si plnou vanu a relaxovat, jít do přírody a lehnout si venku na prosluněnou louku. A také nevynechávat pravidelné lékařské kontroly. To platí obzvláště pro kontroly u zubaře a ženského lékaře.
(ksa)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473517
DnesDnes406
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden3932
Tento měsícTento měsíc5147

Partnerské weby

apartman banner