I světové strany jsou ve feng-šuej velmi důležité, hrají významnou roli. Planeta Země je ve středu světových stran a prvků.
+ Sever - je elementem vody s aspektem JIN a je domovem Černého válečníka (Zhen Wu). V severní zdi domu se nedoporučuje dělat jakékoliv otvory. Na severní straně je vhodné umístit krb. Severní stěnu v pokoji můžeme oživit i obrazem s teplými barvami. Na severní straně se navršovaly kopce, aby se zabránilo zlým vlivům z této strany.
+ Jih - je elementem ohně s aspektem JANG a je domovem Rudého ptáka (Fénixe). Jih je považován za nejšťastnější stranu. V přední části domu je třeba se vyhnout vysoké zdi, sloupům elektrickým nebo telegrafním, vysokým jehličnanům, ale i úzkým pěšinkám.
+ Východ - je elementem dřeva, symbolem jara s aspektem JANG a je domovem Zeleného draka. Dřevo poskytuje energii, která míří prudce vzhůru.
+ Západ - je elementem kovu, s aspektem JIN a je domovem Bílého tygra, který symbolizuje podzim. Je doplňkem vody a je v rozporu se dřevem a ohněm. Z toho důvodu je na západní straně vhodné místo pro vodu. Západní stěna nebo severozápadní roh ložnice jsou vhodné pro umístění akvária. Oltáře a svatyně jsou v chrámech často směrovány na západ.
Ing. Josef Schrötter

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476762
DnesDnes702
VčeraVčera649
Tento týdenTento týden3103
Tento měsícTento měsíc8392

Partnerské weby

apartman banner