Koupelna má vliv na bohatství rodiny a ovlivňuje také oběh vody v našem organismu. Koupelna je místo, kde dochází k očišťování a odstraňování odpadů. V koupelně je hlavním prvkem voda. Mokré povrchy a vlhké prostředí vedou k obtížnějšímu proudění energie čchi. Ještě hůře jsou na tom koupelny bez oken a ty, do kterých nesvítí sluníčko. Ke koupelně je nutno přistupovat z několik aspektů: Koupelna nesmí být místem, kudy uniká (odtéká) energie čchi domu. Jinak dochází k oslabení životní energie obyvatel domu. Výtoky odpadů nacházející se v koupelně (toaleta, umyvadlo, sprcha, vana aj.) by neměly nasávat čchi a odplavovat ji. Čchi koupelny, kterou mohou také představovat různé pachy, nesmí proudit domem. Koupelně je vhodné věnovat velkou pozornost. Jedna věc je její umístění a druhá je její vnitřní uspořádání.
Umístění koupelny
Je-li koupelna u vchodu tak, že ji při vstupu hned vidíte, může to vést k tomu, že energie čchi, která do domu vtéká vstupními dveřmi, odtéká odpady v koupelně. Energie domu je tak oslabována. Umístění koupelny v centru domu patří k nejhorším pozicím pro koupelnu. To může velmi negativně ovlivnit zdraví obyvatel, přinést ztrátu financí. Pokud máme koupelnu v centru, můžeme tyto negace eliminovat tak, že umístíme na všechny čtyři vnitřní stěny koupelny zrcadla. Oživme si v paměti mapku Pa-Kua z hlediska jednotlivých sekcí:
Bohatství             Sláva            Manželství
Rodina             Centrum             Děti
Vědění               Kariéra            Učitelé

Pokud se koupelna nalézá v oblasti bohatství, může to mít vliv na naše finance. Vede to k odčerpávání peněžních zdrojů a zabraňuje to jejich kumulaci. Zřizovat koupelnu vedle kuchyně není vhodné. Za nejnevhodnější místo pro koupelnu je severovýchod. Vhodné místo je na východě nebo jihovýchodě a zejména tam, kde je okno, aby do koupelny pronikalo světlo a slunce, aby koupelna byla udržována v suchu a nedocházelo zde ke stagnaci energie. Energie vody je v souladu s energií dřeva. Pohyb vody při splachování a odtékání je směrem dolů, tedy opačný než pohyb energie dřeva, který směřuje vzhůru. Takže k vyvážení koupelny nesprávně umístěné mohou pomoci vysoké rostliny v květináči. Koupelna umístěna na jihozápadě není vhodným řešením, poněvadž energie čchi je zde nestálá a energie země působí nepříznivě na energii vody. Řešením jsou nádobky z kovu a miska s mořskou solí. Umístění koupelny na západě způsobuje to, že energie kovu odsává energii vody, což může vnést problémy do oblasti příjmu energie i financí. Vhodná náprava jsou kovové květináče s červenými květy.
Vybavení koupelny
Pokud jsou dveře do koupelny situovány tak, že po jejich otevření vidíme toaletu, má to negativní účinky. Toaleta by měla být umístěna za dveřmi do koupelny. Nápravu můžeme sjednat tak, že na polovinu vzdálenosti mezi toaletou a dveřmi pověsíme na strop křišťálovou broušenou kouli, postavíme před toaletu vkusný paraván. Dveře do koupelny by měly být vždy zavřené. Koupelna by neměla sousedit s ložnicí. Pokud tomu tak je, pověsíme na vnější stranu dveří velké zrcadlo, které plní dva úkoly. Jednak odráží čchi domu, a za druhé - koupelna „jaksi“ zmizí, poněvadž v zrcadle je obraz protější části domu. Zrcadlo se míjí účinkem, pokud se nezavírají dveře. Toaleta přikrytá poklopem a zašpuntované odpady zabraňují odtékání čchi. Chceme-li v koupelně vylepšit energii, můžeme nad odpady instalovat malá kruhová zrcadla. Zrcadlo splní úlohu zdvihu, což vyrovnává tah energie odpadu směrem dolů. Zrcadla o průměru devět centimetrů se připevňují na strop nad jednotlivé odpady. V koupelně bychom neměli mít nepotřebné věci - například prošlé léky, prázdné flakony a tuby, nepoužívané parfémy a koupelové oleje, kosmetické vzorky apod. K oživení energie v koupelně přidáváme rostliny, měl by jich být lichý počet. Z hlediska barev je nejvhodnější koupelna v modré nebo zelené. Světlezelená na východě a tmavší modrá a tmavší zelená na jihovýchodě. Modrá uklidňuje a ochlazuje. Zelená působí antibakteriálně a uklidňuje. Zrcadlo v koupelně by mělo být velké. Lampy by měly zrcadlo osvětlovat zprava i zleva, intenzita světla by neměla být příliš silná. Světlo by také nemělo být mdlé.
Ing. Josef Schrötter

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474641
DnesDnes389
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden982
Tento měsícTento měsíc6271

Partnerské weby

apartman banner