Řešíte stále nějaké problémy v zaměstnání? Nestíháte práci, šéf si na vás zasedl, máte pochybnosti o věrnosti svého partnera, nevystačíte s penězi? Jsou dny, kdybyste od všeho nejraději utekla? S příchodem podzimních dnů, plískanic se člověku někdy zdá všechno černější, než je ve skutečnosti. Propadá smutku, beznaději, depresi. Jak to dělají lidé, kteří proplouvají životem spokojeně a na rtech mají neustále blažený úsměv? Pokud chcete být v pohodě, musíte něco změnit.
Srovnejte si myšlenky
Když vaše naštvanost dosáhla vrcholu, zkuste si vzít kus papíru a tužku a napište na něj, proč jste naštvaná. Popište, z čeho máte strach. Zda je to nedostatek peněz, který vám nedopřeje klidného spánku, nemoc někoho blízkého v rodině, jestli vám někdo ublížil, cítíte se v práci nedoceněná. Snažte se negativní myšlenky proměnit v pozitivní. Jestliže máte pocit, že se vám nedostává peněz, říkejte si, že jich máte tolik, kolik potřebujete. Máte kde hlavu složit, nejste hladová, v šatníku najdete spoustu pěkného oblékání. Smutníte pro osamělost? V duši převládá dojem, že vás nikdo nemá rád? Nesmysl. Nebudou vám stačit prsty jedné ruky na to, abyste spočítali, kolik lidí vás rádo potkává, komu je sympatický váš úsměv, kdo si s vámi po telefonu s oblibou povídá. Dělají vám starosti přibývající roky? Podívejte se kolem sebe na mnohem mladší ženy, jak vypadají neforemně a svou tloušťku neumí nosit. Podobných příkladů najdete určitě mnohem více.
Nebojte se změny
Myslíte si, že byste byla šťastnější v jiném oboru, než ve kterém pracujete? Máte chuť začít podnikat a jste přesvědčena o tom, že by vás živnost uživila? Nebojte se změny. Vezměte si příklad z mladých lidí. Když chtějí něčeho dosáhnout, jdou za svým cílem bez ohledu na to, co o tom smýšlí jejich okolí. Jsou draví, většinou o sobě nepochybují, nic je nezastaví. Zkuste se od nich tenhle potřebný nadhled naučit. Všechno je jen o tom, jak věci kolem sebe vnímáte. Co na tom, že se dopustíte nějaké chyby. Překážky jsou přece od toho, aby je člověk překonával.
Relaxujte
Znáte pouze cestu do práce a z práce, kolotoč rodinných povinností a připadáte si, že nic nestíháte? Není se čemu divit, když se z vašeho života vytratila zábava. Práce sice člověka šlechtí, ale nic se nemá přehánět. Snažte si na každý den naplánovat alespoň jednu radost. Nepovažujte čas, který strávíte s kamarádkou u kávičky nebo po nákupech hezkých věcí pro sebe nebo pro své blízké, za ztracený. Nezapomínejte na pravidelný pohyb. I pár cviků, kterým se budete věnovat třeba u sledování večerního televizního programu, vám přinese do života mnoho užitečného.
Když je nejhůř
Jestliže se cítíte pod psa, zkuste srovnat svůj život s někým, kdo se skutečně pere s problémy. Je třeba sám vážně nemocný, stará se o postiženého člena rodiny, přežívá ze sociálních dávek. Buďte vděčná životu za to, že máte stálé zaměstnání, spokojenou rodinu, že můžete každý rok jet na dovolenou. Co na tom, že ji strávíte „pouze“ na vaší chalupě, v tuzemsku. Radujte se z toho, že vám chutná snídaně, nic vás nebolí, můžete chodit, občas si dopřát něco pěkného, že je fajn počasí. Každá zdánlivá maličkost může člověka potěšit, jen se musí naučit ji vidět.
(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475227
DnesDnes394
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1568
Tento měsícTento měsíc6857

Partnerské weby

apartman banner