Naši předci na základě důkladného pozorování Měsíce zjistili, během kterých jeho fází se nejlépe hojí rány, kdy je nejvhodnější doba k držení půstu, sbírání bylin, k určitým pracím na zahrádce. Lunární kalendář nám může pomoci i při hubnutí, Měsíc významně podpořit snahu o udržení dobré postavy nebo dosažení žádoucí váhy. Kdo chce hubnout, potřebuje dosáhnout negativní energetické bilance. Nemusí tedy hladovět, ani absolvovat dietu, není nutný ani přehnaný sportovní program. Kdo dlouhodobě změní svou tučnou a kalorickou stravu, jinými slovy sáhne pro „správné“ potravině, může ušetřit kalorie, a tím přimět špekové válečky, aby se postupně rozpustily.
Už s minimálními změnami běžných stravovacích návyků lze docílit určitých výsledků, radí autorka knihy Žít v harmonii s Měsícem Anna Mühlbauerová. Zcela uvědoměle byste si měli zakázat průběžné mlsání. Kromě toho omezte konzumaci sacharidů a místo nich jezte víc bílkovin a zdravých tuků. Především omezte příjem energetických pokrmů, jako je tučné maso, uzeniny a sýry, a stravu obsahující cukry, tedy zákusky a zmrzlinu. Také při pití lze ušetřit hodně kalorií. Zásadně odmítejte kolu a limonády s obsahem cukru a haste žízeň nekalorickou vodou. Dokonce i ovocné šťávy, které většinou považujeme za zdravé, obsahují poměrně dost kalorií.
Kdo svou snahu přežene a zhubne za měsíc o víc než dva kilogramy, musí počítat s tím, že veškeré jeho úsilí může rychle zničit takzvaný jojo-efekt. Změna stravování nebo dieta má dlouhodobý úspěch v případě, kdy vedle zdravých potravin, jako jsou ovoce a zelenina, konzumujeme málo tuků a sacharidů, ale zato dostatek bílkovin. Ty nejlépe zasytí a tělo na spálení této živiny potřebuje víc energie než například při trávení tuků nebo sacharidů. Diety, které úplně škrtají z jídelníčku základní živiny jako tuk nebo sacharidy, jsou předem odsouzené k nezdaru. Úspěch při hubnutí závisí nejen na tom, jaké a kolik potravin konzumujeme, nýbrž i na tom, kdy je sníme. Při úplňku má tělo tendenci přibývat na váze, proto se doporučuje střídmý stravovací režim. V tomto čase je lépe se vyhýbat energeticky bohatému jídelníčku, potravinám s vysokým obsahem tuků a cukrů. Vhodné jsou naopak zeleninové saláty, odlehčený jídelníček. Nejlépe se bude hubnout při ubývajícím Měsíci. Podstatně rychleji než jindy se na váze přibírá ve fázi přibývajícího Měsíce.
(ruch)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2471075
DnesDnes287
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1490
Tento měsícTento měsíc2705

Partnerské weby

apartman banner