Být ve dvaceti - třiceti letech okouzlující, přitažlivá, úspěšná se považuje za normální. Po pětačtyřicítce, padesátce, v šedesáti letech už je to trochu umění. Přibývající roky jsou neúprosné a přinášejí jak psychické, tak fyzické změny. V čem spočívá tajemství žen, které ve zralém věku strčí, jak se říká, mladá děvčata do kapsy? Nechte se inspirovat několika tipy:

Pečujte o sebe
Udělejte ve svém šatníku průvan. Zbavte se oblečení, které už neodpovídá vaší váze a připadáte si v něm, že jsou po mladší sestře. Pokud sama sebe chlácholíte, že se vám do nich podaří někdy zhubnout, víte sama nejlépe, že v sobě živíte pouze falešné naděje. Proč se škrtit v konfekční velikosti čtyřicet, kterou nosíte možná už deset let, když vaše tělo narostlo do osmačtyřicítky? Přestaňte se trápit a pořiďte si na sebe něco šik. Nemusí to být obepnuté džíny, přiléhavá blůzka, v nichž si možná připadáte mladší, ale ani tenisky. Vsaďte na skladebný, kvalitní šatník, který podtrhne ženskost. Jestliže jste se „zabydlela“ v černé barvě, zkuste ji alespoň ozvláštnit barevnými a kvalitními doplňky. Vybírejte barvy, které vám budou slušet a ne přidávat roky.

Choďte jako dáma
Na ženském půvabu se podílí i způsob chůze. Pokud si myslíte, že rázný krok vám bude přidávat na zajímavosti, jste na velkém omylu. Jestliže uháníte ulicemi jako o závod, příliš máváte rukama a i pomalý cyklista by měl co dělat, aby vás dohonil, spíš to vypadá, že jste ženou nervózní, která svým spěchem chce něco zamaskovat, žije v neustálém stresu. Věřte tomu, že lehký kočičí, spíš pomalejší krok se dá natrénovat. Uvidíte, že se tím zklidní i psychika, najdete v sobě větší harmonii.

Vůně a dobrý dojem
Vytahaná trička z tržiště, tvář bez make-upu, ale také levná nebo vůbec žádná vůně nepřispěje k půvabu. Ani na kvalitní toaletní vodě, parfému byste neměla šetřit. Nejen pro vlastní pocit uspokojení. Příjemná vůně pomůže odplavit každodenní stres, dodá pocit jedinečnosti, může mít přímo zázračné účinky. S příjemnou vůní se můžete cítit mnohem mladší i bez botoxu, drahé kosmetiky, zásahu plastického chirurga.

Spánek
Není pochyb o tom, že spánek je životně důležitý. Dlouhodobý nedostatek spánku navozuje změny podobné stárnutí. Jak potvrzují mnohé průzkumy, dostatečný odpočinek přispívá nejen k fyzickému, ale i duševnímu zdraví, ale také ke kráse. Ne nadarmo se říká - vyspat se do krásy. Vydatné spaní v naprosté tmě také přispívá ke správné funkci kardiovaskulárního systému a k vylučování melatoninu, hormonu navozujícího spánek.

Nenechte chátrat mysl
Bez pravidelného pohybu, aktivity, činorodosti chátrá nejen tělo, ale také mysl. Jak potvrzují mnohé studie, aby mozek zůstal do vysokého věku pružný, musí se trénovat. Je důležité věnovat se svým zájmům, koníčkům, udržovat společenské styky, zajímat se o vše nové. Hodně cestovat, vzdělávat se, číst, dopřát si spoustu kulturních a jiných prožitků povznáší nejen ducha, ale též zlepšuje činnost mozku.
(pru)

RADA SPIRITU
Mladost a krásu lze přičarovat i bylinkami, plody z přírody. Například zelený čaj je v mnohých kulturách považován za lék na všechno. Je bohatý na antioxidanty, má protirakovinové účinky, podporuje funkci srdce, snižuje cholesterol. Tělu dodává energii, harmonizuje vnitřní orgány, celkově osvěží organismus.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698799
DnesDnes127
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2317
Tento měsícTento měsíc13633

Partnerské weby

apartman banner