S příchodem chladného zimního počasí je třeba změnit i péči o pleť. V tomto období je mnohem citlivější a náchylnější k podráždění, kožním problémům. Velkou roli v tom sehrávají povětrnostní vlivy, kdy vítr a nízké teploty pleť vysušují, mrazivé počasí ji dehydratuje. Co s tím?
Vlhkost a výživa
Relativní vlhkost vzduchu v zimě je o třicet procent nižší než v létě, proto také potřebuje náš obličej ochranný „obal“. V mrazivém počasí používáme mastnější výživnou kosmetiku, jejíž výběr záleží na typu pleti. K ošetření nejsou vhodné pleťové vody s alkoholem, neboť by mohlo docházet k většímu vysoušení pokožky.
Líčení
V zimě mají v líčení přednost teplejší barvy. Doporučuje se světle béžový make-up, hnědozlaté oční stíny, rezavě červené „zdravíčko“ a zářivější barva rtěnky. Pobledlá pleť působí unaveně a mdle, pomůžeme jí proto jednou týdně osvěžující hydratační maskou. Pleť se napne, oživí, prokrví, není pak tolik náchylná k vysoušení. Na účinnou hydratační masku pro všechny typy pleti můžeme použít jedno zralé avokádo, lžičku medu, lžičku bílého jogurtu. Dužinu z avokáda rozmělníme vidličkou a smícháme s medem a jogurtem na jemnou kaši. Nanášíme na tvář a dekolt alespoň na čtvrt hodiny. Pak smyjeme vlažnou vodou.
Nezapomínejte na rty
Zvýšenou pozornost je třeba věnovat také rtům. Vítr a mráz způsobuje vysychání jemné kůžičky, která je bez tukových tkání. Rty často praskají, zvlášť když je zvlhčujeme olizováním. Ochranu rtů zabezpečí mastnější rtěnka, hojivé balzámy nebo jelení lůj.
Co s červeným nosem?
V chladném počasí se často stává, že nám nos zčervená. Proti tomu nám může pomoci jednoduchá masáž. Na každou stranu nosu položíme ukazováček a jednu minutu mírným tlakem přejíždíme nos po celé délce. Nebo kartáčkem namočeným ve studené vodě jemně nos masírujeme. Docílíme zlepšení jeho prokrvení a tím zabráníme jeho červenání.
Pobyt na horách
Pokud trávíme zimu na horách, nezapomínáme pleť chránit před účinky sluníčka. K tomu jsou určeny krémy s UV faktorem.
(ruch)

DODATEK
Pro zdravý stav pokožky je důležitý pestrý jídelníček, nezbytné je tělu dodat potřebné vitaminy, rovněž nezapomínáme na dostatečný pitný režim.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2429201
DnesDnes24
VčeraVčera778
Tento týdenTento týden4399
Tento měsícTento měsíc24680

Partnerské weby

apartman banner