… laparoskopie je chirurgická metoda, jež je mnohem šetrnější než klasické „otevřené“ operace. Provádí se pomocí malých vpichů, které vytvoří kanál pro chirurgické nástroje. Jedním z otvůrků je do těla také zavedena videokamera a lékař sleduje vše, co se děje uvnitř těla, na velké obrazovce. Nemá před očima celou břišní dutinu, takže se může lépe soustředit na operovaný orgán, navíc zvětšený. Výhodou tohoto operačního zákroku je výrazně zkrácený pobyt na nemocničním lůžku. Na rozdíl od klasické operace se rány rychle hojí, přináší i lepší výsledný kosmetický efekt - nezůstávají prakticky žádné jizvy.
… se o brokolici mluví jako o královně mezi zeleninou. Je vynikajícím zdrojem protirakovinných látek, zabijákem karcinogenů. Protirakovinná látka sulforaphan obsažená v této chutné zelenině vytváří ochrannou vrstvu na sliznici plic a u kuřáků snižuje riziko výskytu zhoubného nádoru. Rakovina plic přitom patří u mužů k nejčastějším příčinám úmrtí. Pravidelné porce zelené brokolice zlepší činnost srdce, mimořádně vysoký obsah draslíku pomáhá snižovat krevní tlak. Kyselina listová příznivě ovlivňuje procesy s tvorbou krve, brokolice účinně bojuje se zácpou, zlepšuje trávení, posiluje činnost svalů.
… stres je považován za jednu z hlavních příčin všech onemocnění. V dnešní době je takřka všudypřítomným faktorem, denně ho zažíváme v souvislosti s profesí, rodinnými problémy, ruchem velkoměsta, hektickým tempem a podobně. Víte, že když jste ve stresu, přítulnost a intimita vám s ním pomohou? Pohlazení totiž působí na muže i ženy jako přirozené antidepresivum. Jemná masáž může snížit podíl stresových hormonů v těle až o devadesát procent.
(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472952
DnesDnes357
VčeraVčera619
Tento týdenTento týden3367
Tento měsícTento měsíc4582

Partnerské weby

apartman banner