O cukrovce toho vědí lidé hodně, ale malé znalosti mají naopak o hypoglykémii, což je nízká hladina cukru v krvi. Ten je pro tělo zdrojem energie a tepla. Přináší energii do všech buněk těla, zvláště pak do buněk mozkových, nervových, do buněk srdce. Jestliže je glukózy nedostatek, činnost buněk je zhoršena a dochází k poruchám mentálním a fyzickým.
Hypoglykémie je někdy také nazývána jako velký imitátor, protože dovede napodobit mnoho duševních i tělesných poruch. V důsledku toho je mnoho lidí chybně diagnostikováno. Toto onemocnění má velké množství různých příznaků. Mezi ně patří nervozita, podrážděnost, velké vyčerpání, omdlévání, závratě, chvění, studený pot, záchvaty slabosti, deprese, ospalost, poruchy trávení, zapomnětlivost, nepřetržité obavy, nepodložený strach, svírání žaludku, nerozhodnost, nezájem o sex a podobně.
Co hypoglykémii způsobuje? Během trávení jsou všechny uhlovodany přeměňovány na glukózu, což je jediný uhlovodan, který právě může organismus využít. Po jídle, zvláště po sladkém, prudce stoupne hladina cukru v krvi a slinivka začne vylučovat inzulín. Glukóza se velmi rychle dostane skoro do všech buněk a inzulín pomáhá při přeměně glukózy na glykogen, to je kompaktní forma glukózy, který je uchováván v játrech pro budoucí potřebu těla. Teoreticky je cukr ideální potravinou, která rychle zvýší hladinu cukru v krvi, ale skutečnost je taková, že cukr je jedinou z potravin, které by se měli lidé s hypoglykémii vyhýbat, protože v konečné fázi cukr způsobí snížení hladiny cukru v krvi.
(res)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475235
DnesDnes402
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1576
Tento měsícTento měsíc6865

Partnerské weby

apartman banner