… nadměrnou činnost štítné žlázy
Nadměrnou činnost štítné žlázy odborně označujeme jako hypertyreózu. Příčinou zvýšené činnosti štítné žlázy bývají především prožívané opakované stresové situace. Lidová medicína doporučuje následující čaj. Hlavní složkou čajové směsi je nať karbince. Ke čtyřem dílům přidáme po jednom díle natě srdečníku, jehlice a kořene pampelišky. Do hotového čaje přidáme lžíci rakytníkového oleje. Pijeme dvakrát denně jeden šálek, nejlépe před jídlem. Léčbě pomáhají obklady z rozvařené dubové kůry přikládané na zevní část krku, po dobu 20 minut. Stačí jednou denně, až do úlevy. Nejdéle však po dobu 21 dní.
… afty
Afty jsou bolavé vřídky v ústní dutině. U těchto problémů pomáhá kořen lékořice. Po dobu dvou týdnů pijeme lékořicový čaj připravený obvyklým způsobem a silným odvarem si dvakrát denně vyplachujeme ústa. Současně upravíme stravu na zásaditou, nejlépe zvýšenou konzumací syrové zeleniny. Velmi vhodné je přidat určitý homeopatický lék, který doporučí zkušený lékař holistické medicíny nebo znalý homeopatie.
… opary

Opary jsou velmi nepříjemné bolestivé puchýře vyskytující se nejčastěji v oblasti rtů, jazyka, dásní, ale i v nosní sliznici. Výborně proti virům herpes simplex, které opary vyvolávají, působí následující lidová terapie: z čerstvých plodů jalovčinky vymačkáme šťávu a zředíme ji dvojnásobným množstvím vody. Šťávou vyplachujeme ústa, přitom ji v ústech déle podržíme, pokud možno tak raději nepolykáme, potom vyplivneme. Tato procedura také léčí záněty v ústní dutině, osvěžuje dech a odstraňuje zápach z úst. Malé množství šťávy můžeme přitom polykat a na závěr zapít větším množstvím pitné vody.
(mik)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474350
DnesDnes98
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden691
Tento měsícTento měsíc5980

Partnerské weby

apartman banner