Jak na vrásky? Pro odstraňování hlavních příznaků stárnutí - vrásek - sice existuje řada drahých kosmetických přípravků, ale zkuste jednoduchou metodu zahlazení vrásek, která se úspěšně používala již před staletími v Asii. Vrásky

nad horním rtem lze vyhlazovat bříšky prstů položenými kolmo na horní ret při silnějším přitlačení a přitom se střídavě usmívejte a špulte ústa. Proti vráskám okolo očí můžete bojovat tak, že dlaně přiložíte ke spánkům a pohyb dlaní vedete dozadu směrem k uším. Opakujte alespoň osmkrát. Co s vráskami na čele? Bříška prstů položíte na vrásky, vypnete čelo co nejvíce směrem nahoru a pak ho jemně pokrčíte a opět vypnete. Vrásky na krku můžete vyhlazovat dvěma způsoby: hlavu mírně zakloňte, podepřete oběma rukama s prsty v dlaních, bradou tlačíte proti tlaku rukou a hlavu vytáhněte vzhůru. Tento cvik se doporučuje i na tak zvanou druhou bradu. Proti vráskám na krku si můžete jednou týdně udělat zábal: na krk naneste silnější vrstvu výživného krému a krk ovažte šátkem namočeným v teplém heřmánkovém čaji nebo odvaru. Nechte působit asi půl hodiny, pak do pokožky prsty vklepejte krém a zbytky odstraňte vlhkou žínkou.

 

Kruhy pod očima. Zmírníte je tak, že si lehnete a pod oči položíte oloupanou a na plátky nakrájenou syrovou bramboru. Takto asi pět až deset minut odpočívejte. Účinně působí i jogurtovo-drožďová maska. Půl lžičky droždí smíchejte se lžičkou jogurtu. Naneste pod oči a nechte zaschnout. Poté omyjte vlažnou vodou.
I vnější zásobení pleti některými vitaminy může mít značný vliv na udržení mladosti. Vitamin E významně předchází vzniku vrásek a je důležitý pro udržení mladého a svěžího vzhledu. Kapsličku s vitaminem E propíchnete a olejíčkem potřete pleť nebo můžete olejíček smíchat s pleťovým krémem. Tuto kúru opakujte jednou až dvakrát týdně.
(žuk)

RADA SPIRITU
Významný antioxidant vitamin C můžete použít i zevně. Tabletu vitaminu C rozpusťte v půl lžičce vroucí vody, smíchejte s trochou očního krému a jemně vklepejte okolo očí a úst.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2523053
DnesDnes616
VčeraVčera787
Tento týdenTento týden2155
Tento měsícTento měsíc14821

Partnerské weby

apartman banner