Jediný pohled na krk a dekolt může prozradit váš věk. Potřebují minimálně stejnou péči jako tvář. Jak zmírnit stárnutí kůže, která je v těchto partiích velmi jemná a citlivá? Nechte se inspirovat několika tipy:
Ranní očista
O dobrou kondici dekoltu

se postará ranní očista. Jemné sprchování střídavě teplou a studenou vodou pokožku důkladně promasíruje, prokrví, a zároveň odstraní staré kožní buňky. Regenerační krémy se tak lehce vstřebají, pokožka se lépe vyživí. Pro zdravou pokožku dekoltu i krku je také ideální pravidelné saunování a následná masáž.
Účinná maska
Můžete se samozřejmě spolehnout na produkty z drogérie, ale pokožku na krku a v dekoltu lze rozmazlovat
některou z účinných domácích masek. Rychlou regenerační kúru připravíte z jedné nastrouhané okurky, do které přimícháte sníh z jednoho bílku a nanesete na očištěnou pokožku. Výborná je také maska, na kterou budete potřebovat tři lžičky tvarohu, pár kapek medu a dobře vymícháte. Naneste na pokožku a nechte působit alespoň čtvrt hodiny, potom smyjte teplou vodou. Nakonec ošetřete běžným hydratačním krémem. Vhodné je pokožce dopřát alespoň dvakrát do měsíce peeling. Pomůže ji zbavit odumřelých šupinek, odstranit drobné nerovnosti.
Nezapomínejte na pohyb
Zamířit můžete do posilovny, ale krásnému dekoltu pomůže i jednoduchá gymnastika. Můžete se jí věnovat v obýváku kdykoli budete mít náladu, čas a chuť. Cvičením sice prsa nezpevníte, ale pravidelným tréninkem získají pevný tvar. Ke vzpírání vám postačí obyčejné PET lahve naplněné vodou. Prsní svaly se dají zpevnit i klasickými kliky.
Dobré spaní
Mnoho škod na kráse vzniká i během spaní, kdy se na kůži tvoří různé zlomy. Ideální polohou, když chcete zabránit hlubokým vráskám, je spaní na zádech. Tato poloha tak ňadra nemačká a netísní.
Správná podprsenka
Oslňující dekolt vykouzlí správná podprsenka. Aby prsa byla tam, kde mají být, potřebují správnou oporu. Seriózní výzkumy poukazují na to, že téměř polovina žen si vybírá nevhodné spodní prádlo. Až pětatřicet procent si kupuje malou velikost, než potřebuje. Košíčky by měly prsa zcela obepínat, nesmí však nikde tlačit, podprsenka by měla těsně přiléhat k hrudnímu koši a vytvářet se zády pravý úhel.
(mp)

 

RADA SPIRITU
Aby pokožka v dekoltu rychle nestárla, je třeba ji před slunečními paprsky dostatečně chránit opalovacími krémy s vysokým ochranným faktorem.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2523042
DnesDnes605
VčeraVčera787
Tento týdenTento týden2144
Tento měsícTento měsíc14810

Partnerské weby

apartman banner