Pestrá strava, vyvážený jídelníček jsou základem. Pro udržení svěží, mladistvé pokožky ale nestačí. Na co je třeba pamatovat?
+ Nepodceňujte večerní

odlíčení. Pokud ulehnete na lůžko s nánosem make-upu, věřte tomu, že vaše pokožka velmi trpí. Póry se ucpávají, dochází k usazování nečistot a vzniku vyrážek.
+ Máte svůj oblíbený krém, který používáte dlouhé roky? Nezapomínejte na to, že pokožka se věkem mění. Zatímco ve třiceti letech jste měla problémy s mastnějším středem obličeje, po padesátém roce věku, v menopauze, se stává sušší a potřebuje zregenerovat. Vyhovovat jí budou přípravky s adekvátním množstvím tuku a vlhkosti.
+ Tvářová gymnastika - je zaručený způsob, jak zpomalit tvorbu vrásek. Spočívá v jednoduchých grimasách, jejichž pravidelným opakováním vygumujete nejen vrásky, ale zpevníte obličejové svaly, ubere vám pár roků. Svaly v okolí úst, rtů a tváří se zpevní například při zřetelném a pravidelném vyslovování samohlásek A, E, I, O, U.
+ Pozor na slunce. Opálená pokožka vypadá na první pohled zdravě, ale nic se nemá přehánět. Kdo nezná míru, sluneční paprsky se postarají o předčasné stárnutí, rychlejší tvorbu vrásek, riziko rakoviny kůže se zvyšuje. Škody napáchané nepřiměřeným pobytem na slunci se mohou projevit o mnoho let později, někdy až o desetiletí.
+ Není nad dobrý a kvalitní spánek! Říká se, že kdo chodí spát se slepicemi, bude déle vypadat mladý. Ve spánku se buňky obnovují dvakrát rychleji než ve stavu bdění.
(mav)

 

RADA SPIRITU
Nezapomínejte na pravidelný peeling. Šetrně odstraní z kůže odumřelé buňky a nevzhledné šupinky, krém se pak bude lépe vstřebávat do pokožky.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2523052
DnesDnes615
VčeraVčera787
Tento týdenTento týden2154
Tento měsícTento měsíc14820

Partnerské weby

apartman banner