Pod slupkou okurky najdeme řadu prospěšných látek, které mají pozitivní vliv na pleť, kvalitu vlasů a nehtů. Plátky okurek mohou zklidnit popálenou pokožku po nerozumném pobytu na sluníčku. Kromě chladivého vlivu na pokožku mají i

lehce bělící účinek. Snesou je i jedinci s přecitlivělou pletí. Dají se z nich připravit čisticí a osvěžující masky a pleťové vody kombinované s bylinkami, které stahují póry a vyhlazují drobné vrásky.
Ve starověku byly okurky považovány za výborný léčebný a kosmetický prostředek. Ženy je využívaly k vybělení pletí. Staří Řekové a Římané byli přesvědčeni o tom, že v okurkách se skrývá klíč k uklidnění organismu a vylepšení inteligence. Je to trochu nadsazené, ale mohou působit jako zklidňující prostředek zásluhou vitaminu B 6 (pyridoxinu). Okurky se též doporučovaly při zadržování tekutin v těle.
Okurkovou masku připravíme tak, že dobře omytou okurku jemně nastrouháme - asi dvě polévkové lžíce. Smícháme s trochou tvarohu a lžící hustého bílého jogurtu. Dobře promíchanou směs naneseme na obličej, krk, do dekoltu a necháme čtvrt hodiny působit. Poté smyjeme vlažnou vodou. Maska má osvěžující a vyhlazující účinky.
(vít)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501518
DnesDnes487
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden4208
Tento měsícTento měsíc12864

Partnerské weby

apartman banner