Intenzivní sluneční záření, vysoké teploty dávají po čas léta zabrat nejen pokožce, ale také vlasům. Mnohdy se nadměrně vysušují, ztrácejí lesk, pružnost, krepovatí. Kombinace UV paprsků s chlorovanou vodou v bazénu či

slanou v moři, nevhodná vlasová kosmetika jsou pro ně velkou zátěží. Proto je důležité po dovolené kadeřím dopřát regenerační, výživnou kúru. Co dělat, aby vypadaly opět krásně a zdravě?
+ S barvením vlasů nijak nespěcháme. Pokud nejsou v dobré kondici, vypadají přesušené, porézně, chytají barevný pigment mnohem rychleji a výsledný efekt může být tmavší, než očekáváme. S chemickým ošetřením, jako je barvení, trvalá ondulace je lépe počkat, až se vlasům vrátí zdravější vzhled.
+ Po dovolené je vhodné navštívit kadeřnici, která zastřihne roztřepené konečky, dopřeje vlasům speciální zábal. K ošetření a osvěžení vlasů používáme profesionální kosmetické přípravky, kterých je na trhu široký výběr. Sáhnout můžeme i po surovinách, které běžně najdeme ve spíži a ledničce. K posílení vlasů stojí za to vyzkoušet jednoduchý zábal z vaječného žloutku a několika lžic olivového oleje. Olej trochu zahřejeme a dobře vymícháme se žloutkem. Směs vetřeme před mytím vlasů na pokožku a jemně ji masírujeme. Tím podpoříme prokrvení pokožky a růst kadeří. Potom vlasy umyjeme běžným šamponem.
+ Na kvalitu vlasů má nezanedbatelný vliv i strava, pestrý jídelníček, správný přísun živin. Proto si dopřáváme hodně vitaminů a minerálních látek v podobě čerstvého ovoce a zeleniny. Které potraviny by se měly na našem jídelníčku objevovat co nejčastěji? Pro zdraví kadeří sehrává důležitou roli například vitamin D, který najdeme ve vejcích, mořských rybách, v mléku. Vypadávání a lámání vlasů může zamezit listová zelenina, která obsahuje velké množství železa. Proto je dobré dávat si na talíř co nejčastěji špenát, brokolici, kapustu, kedlubny. Kdo chce mít krásné vlasy, zabránit jejich předčasnému šedivění, měl by tělu dopřát zinek. Jeho nejbohatším zdrojem jsou například mořské plody, většina ryb, luštěniny, dýňová semínka, houby, kuřecí a králičí maso. Lesk a sílu dodává vlasům biotin. Najdeme ho třeba v ledvinkách, jehněčím a kuřecím mase, v ovoci, houbách, vlašských ořeších.
(mv)

RADA SPIRITU
Pro pěkný vzhled vlasů je důležitý dostatečný příjem tekutin, navíc tělo zbavuje usazenin a toxických látek.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501490
DnesDnes459
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden4180
Tento měsícTento měsíc12836

Partnerské weby

apartman banner