Krásné a zdravé vlasy dotváří dokonalý vzhled. Ne ke každé ženě ovšem byla příroda štědrá a obdařila ji hustou, perfektní hřívou. Co mají vlasy rády, jak se o ně starat? Víte, že…

…by se měly umývat

tak často, jak to jejich vzhled vyžaduje? Při mastnějším typu vlasů třeba každý den.

…velké množství šamponu může vlasům škodit? I správný výběr šamponu se podílí na tom, jak bude účes vypadat. Zvolte pro jejich umývání vždy takový mycí prostředek, jaký odpovídá typu vlasů. Pro jemné vlasy existují speciální přípravky a balzámy, které jim dodají větší objem.

…by se měly zastřihávat každých šest až osm týdnů? Vlasy se tak posílí a zbaví rozdvojených konečků.

…i na hřebenu záleží? Se širokými zuby je určen k rozčesávání dlouhých a mokrých nebo poničených vlasů. Tzv. tupíráky slouží nejen k tupírování, ale i k oddělování pramínků nebo vytvoření pěšinky. Neměl by chybět v kosmetické taštičce žen, které potřebují zvětšit objem svých jemných kadeří. Na husté vlasy je dobré si pořídit plochý kartáč.

…stylingové přípravky nepatří na vlasy, ze kterých ještě stéká voda? Nejdříve je zapotřebí vlasy trochu vysušit, a pak nanést pěnové nebo jiné tužidlo. Pokud zůstanou vlhké, brzy zplihnou nebo se při vysoušení otočí na jinou stranu, než je potřeba.

…teplo vážně poškozuje vlasovou strukturu? Proto se nedoporučuje vlasy vysoušet příliš horkým vzduchem a z velmi krátké vzdálenosti.

… řídké vlasy by se neměly zastřihávat do stejné délky? Tak ještě více vynikne skutečnost, že je jich málo. Vhodnější je postupné prostříhání.

…velký objem a také trvanlivý účes dodají dlouhým vlasům natáčky? Ideální je opatřit si hodně velké natáčky na suchý zip. Prameny stačí natužit, natočit na natáčky a pak vyfénovat přes velký kulatý kartáč.

…jednou z příčin, že vlasy působí nezdravě, je špatný jídelníček? Mohou být signálem, že se tělu nedostávají potřebné živiny - vitaminy, minerální a stopové prvky. Na vině jsou často redukční diety nebo také nadměrný stres.           

(ruch)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504893
DnesDnes525
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3145
Tento měsícTento měsíc16239

Partnerské weby

apartman banner