Obličej představuje jakési zrcadlo. Napětí, stres, únava se v něm viditelně odrážejí a výrazně podmiňují náš vzhled. Ve středním věku začínají tvář brázdit vrásky, které jsou příznakem stárnutí a zhoršující se funkce pleti. Jsou způsobeny úbytkem

podkožního tuku a vody, což vede k oslabení a ztrátě pružnosti pleti. Pokud se budeme o pleť pravidelně starat a věnovat se vitalizujícím technikám, tvář se rozjasní, pleť bude pomaleji stárnout a nebudou přibývat vrásky. Úspěch všech omlazovacích metod je ale podmíněn dostatečným spánkem, správnými stravovacími návyky, pravidelným životním rytmem, přiměřenou aktivitou a optimistickým přístupem k životu. Mladistvý vzhled nikomu drahé krémy a procedury, ale výraz obličeje.

Obličej zrcadlo orgánů

Tradiční čínská medicína vnímá obličej jako zrcadlo orgánů. Nacházejí se na něm místa, která jsou s nimi propojena. Dle barvy pleti, otoků, vrásek, kožních nepravidelností, pupínků a asymetrií v různých oblastech obličeje lze rozpoznat, v jakém stavu se nacházejí jednotlivé orgány v těle. Kondici srdce můžeme vyčíst z konce nosu, tváře jsou spojeny s plícemi, čelo souvisí s tenkým a brada s tlustým střevem. Oblast mezi obočím je odrazem jater, slezina má odraz na obou stranách hlavy, a to přibližně na vnějších koncích obočí. Ledvinám odpovídají oči a uši. Oblast kolem úst podává svědectví o reprodukčních orgánech, ústní koutky prozrazují stav dvanáctníku.

Masáž umí zázraky

Nejprve si chvíli třeme ruce a potí je přiložíme ruce na čelo tak, aby se špičky prstů střetly uprostřed. Masírujeme či hladíme čelo podél obočí, poté položíme bříška prstů ke kořenu nosu a masírujeme oblast pod očima směrem k vlasům. Tato masáž zmírní váčky pod očima a vyhladí vrásky kolem očí. Tváře vyhladíme tak, že je masírujeme od nosu k uším. Postupujeme stále níž, až dojdeme ke rtům. Přiložíme špičky prstů na bradu, masírujeme ji obloukem nahoru až k uchu. Při masáži bychom měli pocítit teplo, uvolnění a osvěžení. Na závěr dlaněmi zakryjeme celý obličej, zhluboka dýcháme a chvilku odpočíváme. Nakonec na obličej naneseme pečující krém nebo olej.

(jam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504552
DnesDnes184
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden2804
Tento měsícTento měsíc15898

Partnerské weby

apartman banner